Waldemar Malicki. Człowiek - filharmonia

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 21:11
Czy Waldemar Malicki, pianista, który gra nie tylko dowcipem, ale także całkiem poważnie, nie obawia się zaszufladkowania? Czy zaskoczy nas nowymi pomysłami na muzykę i na siebie? Jaką ścieżką muzycznych inspiracji poprowadzi nas w cyklu "Znacie, to posłuchajcie" - o tym będziemy rozmawiać z muzykiem w audycji "Cafe Muza". 
Waldemar Malicki
Waldemar MalickiFoto: Piotr Piorun/PR

Waldemar Malicki to pianista, którego zna chyba cała Polska. Jego Filharmonia Dowcipu podbiła serca widowni na ogół niechętnie spoglądającej w stronę pianistów. Ale to tylko cześć wizerunku tego wszechstronnego artysty. Istotą jego sukcesu nie jest bowiem czyste showmaństwo, ale wielka muzyczna erudycja i godna podziwu łatwość, z jaką porusza się w obrębie różnorodnych stylistyk i pomiędzy nimi.

***

Waldemar Malicki będzie gościem audycji "Cafe muza" w niedzielę (13.10) w godz. 10.00-11.00. Spotkanie poprowadzi Andrzej Sułek. Rozmowę będzie można obejrzeć na stronie Dwójki.

***

Zapraszamy też na cykl spotkań z Waldemarem Malickim w ramach audycji "Znacie, to posłuchajcie" od poniedziałku do piątku (14-18.10) w godz. 10.00-11.00.

bch

Zobacz więcej na temat: Waldemar Malicki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Boreyko: każdą chwilę staram się wykorzystywać do nauki

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 12:33
- W życiu każdego człowieka poczucie czasu się zmienia. W pewnym momencie orientujemy się, jak szybko ten czas przecieka nam przez palce. Do tego momentu wydaje nam się, że życie nie ma końca i możemy na lewo i prawo ten czas wydawać. Jest to dla mnie bardzo płynna substancja, którą trudno utrzymać w rękach - mówił w Dwójce znakomity dyrygent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Krzysztof Jakowicz: wciąż próbuję podążać śladami geniuszy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 12:30
- Stosunkowo mało słucham nagrań, w szczególności muzyki skrzypcowej, po to, żeby te moje wypowiedzi muzyczne płynęły z mojej wyobraźni, z tego, w jaki sposób postrzegam muzykę w tym momencie i w jaki sposób chciałbym ją przedstawiać - mówił gość audycji Cafe "Muza", ceniony skrzypek, kameralista i pedagog, który 30 września będzie obchodzić swoje 80. urodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Moś: "Auksodrone" to trzy niezwykłe, kompaktowe dni

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 13:18
- Festiwal "Auksodrone" to maraton, który może sprawiać wrażenie, że jest dla wszystkich męczący. Jednak muzyka, która pojawia się na koncertach jest tak różna, że dzięki niej dostajemy zastrzyk energii. Mam też własny sposób na regenerację sił. To opieka nad pięcioma kotami. No i uprawiam sport, czyli dyryguję - mówił w Dwójce wybitny skrzypek i dyrygent.
rozwiń zwiń