Sylwestrowe show Waldemara Malickiego

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2021 12:00
Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. A jak wiadomo, związane są z nimi dwa wydarzenia muzyczne, tradycyjne i najbardziej pożądane przez publiczność całego świata, czyli zabawa sylwestrowa oraz noworoczny koncert z Wiednia.
Waldemar Malicki
Waldemar Malicki Foto: Cezary Piwowarski/PR

Koncert noworoczny z Wiednia jest przykładem niezmienności. Tradycja słynnych wiedeńskich koncertów sięga bowiem 1939 roku. Dziś - transmitowane na cały świat za pośrednictwem radia i telewizji - gromadzą rokrocznie publiczność z ponad 70 krajów, której liczebność szacuje się nawet na 50 milionów.

To wydarzenie jest jednym z najważniejszych w roku – nie tylko dla Austriaków, ale także fanów muzyki poważnej na całym świecie. Austria przedstawia się jako "ambasador muzyki" niosący światu ważne przesłanie – "ducha nadziei, przyjaźni i pokoju". Od wielu lat koncerty noworoczne z Wiednia, prosto ze Złotej Sali Musikverein, transmitowane są do kilkudziesięciu krajów na całym świecie.

Możliwość poprowadzenia Orkiestry Wiedeńskich Filharmoników w dniu 1 stycznia stała się dla współczesnych dyrygentów wielkim zaszczytem, swoistą artystyczną nobilitacją. W tym roku orkiestrą pokieruje Daniel Barenboim.

- Zaczniemy tak, jak się powinno zacząć, czyli od Marsza Radetzkiego Johanna Straussa, a skończymy piosenką Eltona Johna I’m Still Standing - zapowiada Waldemar Malicki.


Posłuchaj
114:41 2021_12_31 10_00_22PR2_Upior_w_eterze_-_Waldemar_Malicki_Show.mp3 Sylwestrowe show Waldemara Malickiego (Dwójka)

 

Zobacz wideo:

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Upiór w eterze - Waldemar Malicki Show

Prowadził: Waldemar Malicki

Data emisji: 31.12.2021

Godzina emisji: 10.00

Czytaj także

Istoty fantastyczne w muzyce XIX wieku [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 12:10
Mniej więcej od początku XIX wieku w muzyce zaczynają pojawiać się mityczne stworzenia – elfy, diabły, strzygi, skrzaty i gobliny. Ich obecność w dziełach kompozytorów była tematem audycji Waldemara Malickiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolędy spoza Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 12:00
Kolędy, śpiewki i radosne pastorałki to utwory z różnych epok i krajów zapowiadające narodziny Dzieciny, śpiewane chóralnie, na głosy. O niektórych z nich opowiedział w Boże Narodzenie Waldemar Malicki.
rozwiń zwiń