Wywiad z Connym Bauerem i nowy jazz z Indiami w tle

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2023 00:55
W "Nocnej strefie" słuchaliśmy opowieści Conny’ego Bauera o absurdach jazzowego życia w NRD, o pragnieniu wolności i o zmarłym w 2016 roku Hannesie Bauerze, którego Conny - jak przystało na starszego brata - zaraził przed laty puzonową pasją.
Puzon to niesamowity instrument o wyjątkowym brzmieniu
Puzon to niesamowity instrument o wyjątkowym brzmieniuFoto: Shutterstock/furtseff

Zaczynał pod koniec lat 60. jako wokalista i gitarzysta. Chociaż tajniki puzonu zgłębiał od lat szkolnych, skoncentrował się na tym instrumencie dopiero przed trzydziestką. Mimo to udało mu się osiągnąć status jednego z najważniejszych europejskich improwizujących puzonistów.

- Zawsze nam mówiono, że mamy tyle publiczności, ponieważ nasza muzyka nazywa się "free jazz" i jest symbolem wolności - opowiadał niemiecki puzonista Konrad "Conny" Bauer. 

W drugiej części "Nocnej strefy" jak zawsze słuchaliśmy nowych płyt, ale tym razem skupiliśmy się na artystkach i artystach pochodzenia indyjskiego i pakistańskiego.

Zagrali między innymi: Ganavya, Rajna Swaminathan, EABS+Jaubi, Sarathy Korwar, Arooj Aftab, Vijay Iyer, Rudresh Mahanthappa, Rez Abbasi (z sitarem!) i Darshan Doshi Trio (feat. Varijashree Venugopal)


Posłuchaj
116:54 2023_05_24 23_00_00_PR2_Nocna_Strefa.mp3 Wywiad z Connym Bauerem i nowy jazz z Indiami w tle (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Rozmowy improwizowane w cyklu Nocna strefa

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Gość: Konrad "Conny" Bauer (puzonista)

Data emisji: 24.05.2023

Godzina emisji: 23.00

mo

Czytaj także

Susan Alcorn - zwodnicza prostota country

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2023 07:00
Niewiele osób na świecie gra muzykę improwizowaną na gitarze pedal steel, a Susan Alcorn jest najciekawszą z nich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kirke Karja: lubię to, co niejasne

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2023 07:00
Gościem "Rozmów improwizowanych" była Kirke Karja - klasycznie wykształcona estońska pianistka, która kocha Ligetiego i Góreckiego, ale zajmuje się jazzem i muzyką improwizowaną.
rozwiń zwiń