Polskie Radio
Section05
country

Polska stolica country. "Muzyczna Jedynka" na festiwalu w Mrągowie

Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk w Mrągowie to największy festiwal muzyki country w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń europejskich związanych z tym gatunkiem muzyki. Przez trzy dni na scenie tamtejszego amfiteatru prezentują się zarówno legendarni wykonawcy country z Polski i całego świata, jak również młodzi artyści. Na miejscu obecna była również "Muzyczna Jedynka".
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Paweł Sztompke muzyka rozrywkowa country Festiwal Piknik Country i Folk Mrągowo Korneliusz Pacuda

Czas na święto muzyki country. "Lato z Radiem" z wizytą w Mrągowie

Jest jeden weekend w czasie wakacji, kiedy do Mrągowa ściągają miłośnicy muzyki country z całej Polski. Nie mogło tam zabraknąć "Lata z Radiem". Tym razem w audycji wybraliśmy się na Piknik Country, który odbywa się w dniach 28-29 lipca. Przy okazji pokazaliśmy, że Mrągowo warto odwiedzić nie tylko przy okazji festiwalu muzycznego.
Zobacz więcej na temat:  Mrągowo country Lato z Radiem 2023 Roman Czejarek Mazury Lato z Radiem

Mrągowo jak polskie Nashville. "Muzyczna Jedynka" na Festiwalu Piknik Country i Folk

Rozpoczął się 42. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk w Mrągowie - najstarsza i największa impreza w Polsce poświęcona temu gatunkowi muzyki. Plenerowe studio Programu 1 odwiedzili artyści: Kayera, Klaudia Magica i Mariusz Kalaga, którzy wezmą udział w festiwalowych koncertach. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Paweł Sztompke Festiwal Piknik Country i Folk Mrągowo country MUZYKA Klaudia Magica Kaeyra Korneliusz Pacuda

Piknik Country w Mrągowie. Jerzy Głuszyk mówi o Konkursie na Piosenkę Radia Kierowców

Już pod koniec lipca odbędzie się 42. edycja legendarnego Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie, podczas którego jednym z głównych wydarzeń będzie Konkurs na Piosenkę Radia Kierowców. - Wracamy do idei, która przyświecała nam na samym początku - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jerzy Głuszyk, dyrektor festiwalu.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Paweł Sztompke Jerzy Głuszyk Mrągowo country

41. Festiwal Piknik Country i Folk. "W Mrągowie będą działy się niezwykłe rzeczy"

Startuje 41. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk w Mrągowie. - Muzyka country zmienia się i te koncerty będą symbolem tych zmian. To nie tylko stare, dobre country, ale również współczesność - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Sztompke. Jedną z największych gwiazd Festiwalu będzie Karolina Lizer, która gościła w "Muzycznej Jedynce".
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Ula Kaczyńska Paweł Sztompke Marcin Kusy Jerzy Głuszyk Mrągowo Festiwal Piknik Country i Folk country Karolina Lizer Agata Karczewska The Girls

Dom na kółkach gwiazdy muzyki country. Bus Dolly Parton stał się hotelem

Pojazd przemierzył tysiące mil po drogach Stanów Zjednoczonych, gdy Dolly Parton wyruszała w trasy koncertowe. Dziś niemal każdy może poczuć się, jak gwiazda muzyki, bowiem luksusowego busa piosenkarki można wynająć, jak zwykły hotelowy pokój. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 country kamper USA Stany Zjednoczone hotel

Artur "Boo-Boo" Twarowski: jestem aptekarzem, jeżeli chodzi o brzmienie

– Długo zajęło mi zaakceptowanie tego, że w muzyce jest coś takiego jak wokal, który wytycza mi to, co powinienem grać. Zawsze skupiałem się na tym, co dzieje się w aranżu. Dopiero później nauczyłem się, że wokal jest równie istotny – przyznaje jeden z najzdolniejszych gitarzystów młodego pokolenia Artur "Boo-Boo" Twarowski. Mimo że muzyk ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Natalia Kukulska, Natalia Nykiel czy Nick Sinckler, w "Serdecznych dźwiękach" to jego gitarowe partie odgrywały główną rolę.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Mateusz Krautwurst soul Pop Jazz Natalia Nykiel country Natalia Kukulska Krzysztof Herdzin

Mrągowo ponownie stolicą polskiego country

W odległym Tokio rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie, natomiast tego samego dnia w mrągowskim amfiteatrze nad jeziorem Czos startuje jubileuszowa, 40. już edycja Pikniku Country. Ta dla niektórych kultowa impreza przyciąga wielbicieli nie tylko kowbojskiej muzyki. Zresztą w tym czasie Mrągowo zamienia się w prawdziwą kulturalno-imprezową stolicę Polski.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp country Katarzyna Cygler Trójka Korneliusz Pacuda