"Żużel" i "Berlin Aleksanderplatz"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 10:00
W audycji opowiadaliśmy o dwóch nowościach kinowych: filmie "Żużel" Doroty Kędzierzawskiej i międzynarodowej koprodukcji "Berlin Aleksanderplatz" w reżyserii Burhana Qurbaniego.
Plakaty obu filmów
Plakaty obu filmówFoto: materiały prom.

Tomasz Ziętek 1200.jpg
Tomasz Ziętek: na planie miałem kilku "aniołów stróżów"

Posłuchaj
24:22 2021_07_18 09_28_15_PR2_Magazyn_Filmowy.mp3 "Żużel" i "Berlin Aleksanderplatz" (Magazyn filmowy/Dwójka)

W kinach można już oglądać długo oczekiwany film "Żużel" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Historia o mistrzach speedwaya zobrazowana pięknymi zdjęciami Artura Reinhardta zasługuje na uwagę również z powodu kreacji Tomka Ziętka.

W audycji opowiadaliśmy także o filmie "Berlin Aleksanderplatz". To spektakularny powrót do legendarnej powieści Alfreda Döblina, a zarazem śmiały dialog z serialem Rainera Wernera Fassbindera pod tym samym tytułem. Reżyser filmu, Burhan Qurbani, przenosi akcję opowieści z międzywojnia w czasy współczesne, tworząc nocną miejską odyseję.

***

Tytuł audycji: Magazyn filmowy

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 18.06.2021

Godzina emisji: 9.30

Zobacz więcej na temat: kino Beata Kwiatkowska Dwójka

Czytaj także

Festiwal Filmowy w Cannes reaktywowany

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 10:00
Pokaz "Annette" Leosa Caraxa zainaugurował 74. canneńskie święto kina, a popis wokalny Adama Drivera i Marion Cotillard w musicalu "Annette" przywitał 20 tys. uczestników festiwalu. Festiwal w Cannes powrócił po rocznej przerwie wywołanej pandemią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodość, wakacje i Robin Hood

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 12:00
Tym razem podróż sentymentalna. Muzyka była wehikułem czasu. Przypomnieliśmy sobie m.in. zespół, który kojarzył się z serialem telewizyjnym o nieustraszonym Robin Hoodzie. 
rozwiń zwiń