"Kino na Granicy". Podsumowanie

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 10:35
W audycji mówiliśmy o największym przeglądzie filmów z Polski, Czech i Słowacji, który zakończył się w przygranicznym Cieszynie.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały promocyjne

Części Cieszyna, miasta podzielonego rzeką Olzą, spaja most Przyjaźni, co symbolizuje jednocześnie ideę festiwalu "Kino na Granicy". Od początku, czyli od 1999 roku, celem przeglądu jest promowanie kina środkowoeuropejskiego po obu stronach granicy.


Posłuchaj
31:08 2021_08_08 09_28_48_PR2_Magazyn_Filmowy.mp3 Festiwal "Kino na Granicy" (Magazyn filmowy/Dwójka) 

W programie znalazły się retrospektywy między innymi Andrzeja Żuławskiego, Janusza Gajosa, a także cykl spotkań literackich "Wyszehrad non-fiction", poświęconych reportażowi polskiemu, czeskiemu, słowackiemu i węgierskiemu.

***

Tytuł audycji: Magazyn filmowy

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 8.08.2021

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Festiwal "Dwa Brzegi". "To wydarzenie nastawione na spotkanie widzów i twórców"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 19:05
- Ten festiwal można nazwać intymnym. Ale bardziej jest to festiwal, gdzie szeregowi obywatele spotykają twórców kina, którzy są na wyciągnięcie ręki, są obecni na spotkaniach, ale też przechadzają się ulicami Kazimierza. To jest nie tylko uczestniczenie w projekcjach, ale też kontakt na żywo z drugim człowiekiem - mówiła w Dwójce Dominika Żukowska z działu programowego Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Barczewski: historia o Tadeuszu Pietrzykowskim ma niebywały potencjał filmowy

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 18:00
- Pierwszy raz o tzw. więźniu 77 przeczytałem u Tadeusza Borowskiego. W jednym ze swoich opowiadań wspomniał o człowieku, który "boksował Niemców, jak chciał, biorąc na ringu odwet za to, co inni dostali na polu". Wydało mi się to intrygujące. Okazało się, że to Tadeusz Pietrzykowski, a jego historia jak dotąd nie została opowiedziana na srebrnym ekranie - mówił w Dwójce Maciej Barczewski, reżyser i autor scenariusza do filmu "Mistrz".
rozwiń zwiń