"Leggerezza". Olga Mysłowska, Michał Pepol, Patryk Zakrocki i muzyczna lekkość [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2023 19:30
W "Miejscówce z Dwójką" Olga Mysłowska, Michał Pepol i Patryk Zakrocki zaprezentowali swój projekt "Leggerezza". Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo koncertu.

ZOBACZ WIDEO:

[YouTube/Dwójka]     

                                                Zdejmować ciężar z ludzkich postaci, z ciał niebieskich, z miast

                                                                                                             Italo Calvino


"Leggerezza" (z włoskiego "lekkość") to dźwiękowe interpretacje wybranych tekstów z "Wykładów amerykańskich" - poetycko-filozoficznego testamentu Italo Calvino, wskazującego poszukiwanie lekkości jako odpowiedź na ciężar rzeczywistości, któremu przeciwstawiają się czułość, subtelność, zachwyt i uważność na "drobne, świetliste ślady rzeczy, przeciwstawione mrocznej katastrofie". Przesłanie to obecnie nabiera szczególnej aktualności.

Łącząc i przetwarzając brzmienie wiolonczeli, głosu i gitary preparowanej, a także doświadczenia różnych praktyk muzycznych, Olga Mysłowska, Michał Pepol i Patryk Zakrocki tworzą wywiedzione z improwizacji, kontemplacyjne, liryczne moments musicaux, ilustrujące poszczególne fragmenty tekstu, dążąc do równowagi między dźwiękiem a oddechem, ekspresją a przestrzenią.

Leggerezza (skład projektu):

Olga Mysłowska - głos
Michał Pepol - wiolonczela i elektronika
Patryk Zakrocki - gitara preparowana i elektronika

***

Na "Miejscówkę z Dwójką" zapraszaliśmy w sobotę (27.05) w godz. 19.00-19.30. 

pg

Czytaj także

Michał Pepol: zawsze lubiliśmy grać rzeczy, które są mocne

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 21:15
- Byliśmy zaszokowani, jak bardzo emocjonalna i ekspresyjna jest ta muzyka, a takie granie zawsze najbardziej nas interesowało – wspominał Michał Pepol z Royal String Quartet spotkanie z twórczością Jamesa MacMillana.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magdalena Cielecka i Michał Pepol zapraszają do wspólnego milczenia [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 13:00
- Projekt "Milczenie syren" powstał na zamówienie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w 2017 roku. Teraz, podczas minikoncertu w Porcie Czerniakowskim w Warszawie, zarejestrowaliśmy dla słuchaczy radiowej Dwójki połowę koncertu wraz z jednym utworem, którego wcześniej nie wykonaliśmy publicznie. Zapraszamy, aby Państwo pomilczeli razem z nami w ten sobotni wieczór - mówią Magdalena Cielecka i Michał Pepol, gospodarze "Miejscówki z Dwójką".
rozwiń zwiń