Małgorzata Walewska i Lech Napierała w repertuarze filmowym [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 19:30
To nietypowe spotkanie mezzosopranistki i pianisty. Choć oboje wywodzą się ze świata muzyki klasycznej, tym razem podjęli odmienne wyzwanie. W kameralnej atmosferze przytulnego studia nagraniowego wykonali hity musicalowe i filmowe. Efekt wspólnej pracy artystów mogliśmy usłyszeć i obejrzeć w "Miejscówce z Dwójką".
Małgorzata Walewska i Lech Napierała w Miejscówce z Dwójką
Małgorzata Walewska i Lech Napierała w "Miejscówce z Dwójką"Foto: materiały własne

Oglądaj wideo:

[YouTube Programu 2 Polskiego Radia]

Mezzosopranistka Małgorzata Walewska ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Haliny Słonickiej. Po studiach występowała w Bremer Theater, a następnie została zaangażowana przez wiedeńską Staatsoper. Kolejne lata przyniosły angaże w takich teatrach, jak: Semperoper w Dreźnie, Deutsche Oper w Berlinie, Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Covent Garden w Londynie, Palacio de Bellas Artes w Meksyku, Grand Théâtre de Genève czy Teatr Wielki – Opera Narodowa. W 2014 roku została mianowana dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. W 2016 roku otrzymała Złoty Medal Gloria Artis, przyznawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj też:

M. Walewska 2 fot. Bartek Banaszak.jpg
Małgorzata Walewska: zawsze chciałam śpiewać musicale

Pianista Lech Napierała jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu w klasie Davida Lutza. Występował w tak prestiżowych salach koncertowych, jak: wiedeńskie Musikverein, Konzerthaus, Tokyo Bunka Kaikan, Filharmonie Narodowe w Warszawie, Berlinie, Sofii, Lublanie, Bukareszcie, NOSPR w Katowicach, Studio Koncertowe Polskiego Radia czy Teatr Wielki – Opera Narodowa. Lech Napierała partneruje na scenie m.in. Tomaszowi Koniecznemu, Oldze Pasiecznik, Aidzie Garifullinie, Krzysztofowi Chorzelskiemu, Gerardowi Wyssowi. Od 2013 roku jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie, a od roku 2018 – także gościnnym wykładowcą Akademii Operowej, działającej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

Artyści podczas wspólnego występu w ramach "Miejscówki z Dwójką" wykonali m.in. takie przeboje jak "Moon River" czy "Don't Cry for Me Argentina".

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

***

Do słuchania i oglądania "Miejscówki z Dwójką" zaprosiliśmy w sobotę (2.10) o godz. 19.00 - transmisja miała miejsce na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki.

Czytaj także

Barbara Drazkov Drążkowska. Pianino preparowane na 9 palców [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 19:25
Barbara Drazkov Drążkowska sięga po stare, opuszczone, zniszczone pianina oraz fortepiany i poprzez autorskie preparacje daje im nowe życie. Transmitowaliśmy jej występ, zarejestrowany specjalnie dla słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kupiński Guitar Duo i sztuka transkrypcji [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 19:00
- Na program koncertu składają się wyłącznie nasze autorskie transkrypcje utworów, które w oryginale zostały napisane na fortepian bądź orkiestrę, a które zabrzmią w zupełnie nowej wersji: na dwie gitary - mówił Dariusz Kupiński, który w kolejnej "Miejscówce z Dwójką" (25 września) wystąpił razem z Ewą Jabłczyńską.
rozwiń zwiń