Jacek Sienkiewicz ze swoim nowym albumem [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2022 12:00
Gospodarzem sobotniej "Miejscówki z Dwójką" (29.10) był Jacek Sienkiewicz, jeden z pionierów i najważniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej ostatnich dwóch dekad. W październiku br. artysta wydał swój nowy album "Pristine", którego fragmenty znalazły się w programie koncertu. Zapraszamy do oglądania!
Jacek Sienkiewicz  podczas Miejscówki z Dwójką
Jacek Sienkiewicz podczas Miejscówki z DwójkąFoto: PR2

ZOBACZ WIDEO

[YouTube Dwójki]

Zaczynając od wczesnych brzmień acid i rave, a w ostatnich latach skłaniając się ku zaawansowanym, dźwiękowym eksperymentom, Jacek Sienkiewicz jest autorem kilku albumów i ponad 50 winylowych singli. Ich zawartość rozpięta jest pomiędzy minimal techno a abstrakcyjnymi ambientowymi impresjami.

Zawsze kroczący swoją drogą, rozwija swoje charakterystyczne brzmienie poza dominującymi trendami. Od 1999 roku prowadzi swoją wytwórnię Recognition, za pośrednictwem której odkrywa i promuje nietuzinkowych polskich artystów. Jest jednym z pionierów i najważniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej ostatnich dwóch dekad.

Najnowszy album artysty - "Pristine" - ukazał się na winylu 21 października br. Jego fragmenty usłyszymy podczas "Miejscówki z Dwójką".

Program koncertu Jacka Sienkiewicza:

  • "Kristine"
  • "ufx81"
  • "ufx73"
  • "tor un"
  • "bemo 1"
  • "DIM machine"

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

Jacek Sienkiewicz zaprasza na koncert:

[Facebook Programu 2 Polskiego Radia]

***

Na audycję "Miejscówka z Dwójką" zapraszaliśmy w sobotę (29.10) w godz. 19.00-19.30. 


pg/kor

Czytaj także

Mirt+Ter i dźwiękowe kolaże w "Miejscówce z Dwójką"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2022 10:40
- Wymyślam dźwięki, które chciałabym, żeby wyszły z "centrali" modularnej. Wymyślam je, wyobrażam, potykam się i zastanawiam, dlaczego nie wyszło, jak bym chciała. Aczkolwiek na "Miejscówce" – wyszło – mówiła w Dwójce Magda Ter, która wraz z Tomkiem Mirtem zapowiadała najbliższy (9.07) koncert w ramach cyklu "Miejscówka z Dwójką".
rozwiń zwiń