Magdalena Gajdzica i przyjaciele [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2022 19:00
- Miejscówka jest próbką tego, czym miałam przyjemność zajmować się muzycznie przez ostatni rok - mówiła Magdalena Gajdzica, gospodyni koncertu w cyklu "Miejscówka z Dwójką". Zapraszamy do oglądania!
Magdalena Gajdzica, Joanna Halszka Sokołowska, Adrian Nowak
Magdalena Gajdzica, Joanna Halszka Sokołowska, Adrian NowakFoto: PR2

ZOBACZ WIDEO

[YouTube Dwójki]

- Zaprezentujemy m.in. utwory Angela Badalamentiego z "Miasteczka Twin Peaks", covery, piosenki z repertuaru Enchanted Hunters oraz fragmenty muzyki z "Halki", a wszystko to zaaranżowane na harfę, gitarę i syntezatory - zapowiada kompozytorka. - Do współpracy przy tym przedsięwzięciu zaprosiłam zaprzyjaźnionych muzyków: Joannę Halszkę Sokołowską, harfistę Adriana Nowaka oraz Małgorzatę Penkallę.

Magdalena Gajdzica - absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wokalistka, kompozytorka, producentka i instrumentalistka, autorka tekstów i muzyki teatralnej. Znana głównie z działalności zespołu Enchanted Hunters, który tworzy wspólnie z Małgorzatą Penkallą od 2011 roku.

Zespół ma na koncie wiele koncertów, dwie płyty, EPkę oraz ścieżkę dźwiękową do filmu "Małe Stłuczki". W zeszłym roku duet stworzył także muzykę do "Halki" w reż. Anny Smolar, którą wykonuje na żywo podczas spektakli na deskach Teatru Starego w Krakowie.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

Dodatkowo od 2020 roku artystka śpiewa i gra na flecie utwory maestro Ennia Morriconego z grupą Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico. Chętnie angażuje się również we współprace z innymi muzykami, występowała m.in. z Resiną, Michałem Bielą, Agą Bigaj, Hubertem Zemlerem, Joanną Halszką Sokołowską, Wczasami, Sorją Morją, Etamskim i Eurodankiem. Jest również członkinią kolektywu Polonia Disco.

***

Na audycję z cyklu "Miejscówka z Dwójką" zapraszaliśmy w piątek (17.06).

Zobacz więcej na temat: muzyka filmowa kompozytor
Czytaj także

Zygmunt Konieczny. Wesoły kompozytor z Piwnicy pod Baranami

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2023 05:40
85 lat temu urodził się Zygmunt Konieczny, kompozytor, aranżer, pianista, związany z krakowskim kabaretem Piwnica pod Baranami, twórca nazywany "wesołym kompozytorem smutnych piosenek".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojciech Karolak - wirtuoz organów Hammonda

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2023 05:40
Wojciech Karolak, jazzman i kompozytor, współpracował z najwybitniejszymi polskimi twórcami jazzowymi swojej epoki, w powszechnej świadomości utrwalił się jednak przede wszystkim jako wirtuoz organów Hammonda. Muzyk urodził się 84 lata temu, 28 maja 1939 roku.
rozwiń zwiń