Polskie Radio
Section05
Natalia Kaczmarek

Rzym zwiedzała, czas na medal. Kaczmarek: najchętniej złoto

Na Bahamach w świetnym stylu wywalczyła razem ze sztafetą 4x400 metrów kwalifikację olimpijską, teraz przed nią mistrzostwa Europy w Rzymie, a później walka o upragnione olimpijskie medale w Paryżu! Natalia Kaczmarek jest w wyśmienitej formie i ma nadzieję, że przed nią najlepszy sezon w życiu. – Bardzo lubię Rzym, ale na razie tylko go zwiedzałam. Teraz chcę tam pierwszy raz w życiu bardzo szybko pobiec – zapowiada najszybsza Polka na dystansie czterystu metrów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Bieg 400m Natalia Kaczmarek ME Rzym 2024

Polskie sztafety walczą o IO. "Mamy jasny i określony cel"

- Myślę, że jesteśmy gotowe z dziewczynami. Spędziłyśmy ze sobą dużo czasu. Jesteśmy dogadane. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby było dobrze - zadeklarowała sprinterka Ewa Swoboda przed lekkoatletycznymi mistrzostwami świata sztafet w Nassau na Bahamach, które rozpoczną się w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Paryż 2024 Sztafeta 4x400 m Sztafeta 4x100 m ewa swoboda Natalia Kaczmarek

Polskie sztafety powalczą o Paryż. Gwiazdy w składzie

Blisko trzydzieścioro zawodniczek i zawodników powołał Polski Związek Lekkiej Atletyki do reprezentacji kraju na będące kwalifikacjami olimpijskimi zawody World Athletics Relays na Bahamach. – Traktujemy ten start priorytetowo, poprzedzi go dwutygodniowe zgrupowanie na Florydzie – mówi trener kobiecej sztafety 4 x 400 metrów Aleksander Matusiński.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka igrzyska olimpijskie Paryż 2024 Sztafeta 4x400 m Sztafeta 4x100 m ewa swoboda Justyna Święty-Ersetic Natalia Kaczmarek

TYLKO U NAS Kaczmarek poluje na kolejny rekord! "Mam swoje letnie cele"

Natalia Kaczmarek przygotowuje się w RPA do lekkoatletycznego letniego sezonu i sygnalizuje świetną formę. Pobiła już nieoficjalny rekord Polski na 300 metrów, ale celem jest dobre przygotowanie do igrzysk olimpijskich w Paryżu. - Chcę się skupić na osiąganiu letnich celów i hala nie jest mi do tego potrzebna - zapewniła wicemistrzyni świata w biegu na 400 m w rozmowie z Rafałem Bałą w "Kronice sportowej" na antenie radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka Bieg 400m Natalia Kaczmarek Paryż 2024 igrzyska olimpijskie SPORT

TYLKO U NAS Natalia Kaczmarek wielkim sportowcem jest? "Muszę być mniej skromna"

2023 rok był świetny dla Natalii Kaczmarek, która m.in. zdobyła srebrny medal w biegu na 400 metrów na mistrzostwach świata w Budapeszcie. - Wiem, że to duża sprawa, choć na co dzień nie myślę o sobie, że jestem wielkim sportowcem - podkreśliła lekkoatletka w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem z Programu Pierwszego Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka Bieg 400m Natalia Kaczmarek Paryż 2024 igrzyska olimpijskie

Królowa Świątek! Polka po raz drugi z rzędu sportowcem roku

Iga Świątek po raz drugi z rzędu zwyciężyła w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego polskiego sportowca. Na drugim miejscu znalazł się Bartosz Zmarzlik, a podium uzupełnił Aleksander Śliwka. Największą niespodzianką jest absencja Roberta Lewandowskiego w czołowej dziesiątce, co wydarzyło się po raz pierwszy od 13 lat.
Zobacz więcej na temat:  SPORT plebiscyt Iga Świątek Bartosz Zmarzlik Robert Lewandowski Hubert Hurkacz Wojciech Nowicki Aleksander Śliwka Piotr Żyła Adrian Meronk Natalia Kaczmarek

80 rekordów! Polscy lekkoatleci nie próżnowali w 2023 roku

Blisko 80 wyników z sezonu 2023 jako rekordy Polski i najlepsze w historii kraju ratyfikował w ostatnich dniach ubiegłego roku Zespół ds. Ratyfikacji Rekordów Polski. – W konkurencjach olimpijskich jedyny rekordowy wynik to rezultat Aleksandry Lisowskiej w maratonie, ale w sezonie halowym rekordami imponowały Natalia Kaczmarek i przede wszystkim Adrianna Sułek – przypomina Janusz Rozum, szef zespołu ratyfikacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Maraton Adrianna Sułek Natalia Kaczmarek

TYLKO U NAS Ach, co to był za rok w sporcie! Sukcesy, tytuły, euforia, ale i lekki niedosyt w 2023

Niesamowity rok siatkarzy i siatkarek, mistrzowski poziom Igi Świątek, rekordowy sezon Bartosza Zmarzlika czy niedosyt, ale i nadzieja związana z reprezentacją Polski piłkarzy, którzy zaliczali wzloty i upadki, ale wciąż mają szanse na występ na Euro 2024. Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski podsumowują sportowe wydarzenia ostatnich 12 miesięcy.   
Zobacz więcej na temat:  SPORT Nikola Grbić Łukasz Kaczmarek sport 2023 Iga Świątek Bartosz Zmarzlik reprezentacja Polski Robert Lewandowski Natalia Kaczmarek Kamil Stoch Piotr Żyła

89. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego": kto zostanie sportowcem roku 2023? Poznaliśmy nominowanych do nagrody

Organizatorzy 89. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" ogłosili listę 20 nazwisk nominowanych do tytułu najlepszego sportowca Polski w 2023 roku. Laureatów poznamy 6 stycznia podczas Gali Mistrzów Sportu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT plebiscyt Iga Świątek Bartosz Zmarzlik Robert Lewandowski Hubert Hurkacz Magda Linette Wojciech Nowicki Magdalena Stysiak ewa swoboda Aleksander Śliwka Piotr Żyła Dawid Kubacki mateusz ponitka Adrian Meronk Natalia Kaczmarek Oskar Kwiatkowski