Polskie Radio
Section05
DTM

DTM: Kubica poza pierwszą dziesiątką w kwalifikacjach. Rast z pole position i o krok od tytułu

Robert Kubica (BMW Orlen Team ART) zajął trzynaste miejsce w kwalifikacjach wyścigu serii DTM na niemieckim torze Hockenheimring. Najszybszy okazał się Niemiec Rene Rast (1:28.337), który wyprzedził swojego rodaka Mike'ego Rockenfellera (+0.402) i Brytyjczyka Jamie'ego Greena (+0.418) - wszyscy Audi.
Zobacz więcej na temat:  DTM Moto sport sporty motorowe Robert Kubica bmw SPORT PKN Orlen Orlen

DTM: kolejne punkty Kubicy. Rast i Mueller stoczą walkę o tytuł

Robert Kubica (Orlen Team ART) zajął 8. miejsce w sobotnim wyścigu serii Deutsche Tourenwagen Masters na niemieckim torze Hockenheimring. Zwyciężył Szwajcar Nico Müller (Audi Sport Team Abt Sportsline) przed reprezentantem gospodarzy Rene Rastem (Audi Sport Team Rosberg) i Brytyjczykiem Jamiem Greenem (Audi Sport Team Rosberg).
Zobacz więcej na temat:  DTM Robert Kubica Moto sport sporty motorowe SPORT bmw Orlen PKN Orlen

Robert Kubica w DTM. Kalendarz sezonu 2020

Sezon Deutsche Tourenwagen Masters (DTM) 2020 składał się z dziewięciu weekendów wyścigowych. Rywalizacja rozpoczęła się w dniach 1-2 sierpnia na belgijskim Spa-Francorchamps, a zakończyła 6-8 listopada na Hockenheimring. Trzeci tytuł w karierze zdobył Niemiec Rene Rast, który triumfował również w 2019 i 2017 roku. Robert Kubica z Orlen Team ART zajął 15. miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 20 punktów. 
Zobacz więcej na temat:  Moto sport sporty motorowe SPORT Robert Kubica DTM

DTM: podium w Zolder nadzieją Kubicy na przyszłość? Rewolucja serii może pomóc Polakowi

Robert Kubica (Orlen Team ART) w miniony weekend zajął trzecie miejsce na belgijskim torze Zolder w wyścigu DTM. Dla Polaka było to pierwsze podium w tegorocznym sezonie, którego z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Nadzieją dla Kubicy są zmiany w niemieckiej serii, które będą widoczne w 2021 roku. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport sporty motorowe Robert Kubica DTM bmw PKN Orlen Orlen