Polskie Radio
Section05
Monika Chrobak

"To moja ojcowizna" - reportaż Moniki Chrobak

Stanisław Kozik z Brzyny w Małopolsce kultywuje tradycje rodzinne z pokolenia na pokolenia. Głównie te związane z dawnym życiem na wsi. A ma komu je przekazać, doczekał się bowiem trójki dzieci i dziesięciorga wnuków - ośmiu chłopców i dwóch dziewczynek. Uczy ich przede wszystkim wartości ciężkiej i uczciwej pracy oraz prostoty życia na łonie natury. Na co dzień należy do Związku Podhalan, śpiewa i muzykuje, między innymi gra na akordeonie.
Zobacz więcej na temat:  Monika Chrobak reportaż

"Moje Beskidy" - reportaż Moniki Chrobak o miłości Jana Pawła II do gór

Góry to była jedna z większych pasji papieża Polaka. Taka sceneria była dla św. Jana Pawła II nie tylko miejscem aktywności, odpoczynku ale także kontemplacji i modlitwy. Wśród ulubionych szczytów były te leżące w Beskidach. Pod Ołtarzem Papieskim w Starym Sączu zgromadzone są m.in. pamiątki związane z jego wędrówkami po górskich szlakach, nie tylko polskich ale też włoskich.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Monika Chrobak Jan Paweł II beskidy góry

"Lachowskie palmy". Niezwykła tradycja Paszyna [POSŁUCHAJ]

Co roku Grób Pański w małopolskim Paszynie jest ozdabiany kilkumetrowymi  palmami wielkanocnymi. W ich przygotowanie angażują się całe rodziny. – To jest taki nasz paszyński fenomen, który trwa już 60 lat. Można powiedzieć, że cała parafia się w to angażuje, w te palmy i ten grób. Wkładamy w to bardzo dużo serca – opowiadają rozmówczynie Moniki Chrobak. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Chrobak pr poleca Wielkanoc