Polskie Radio
Section05
Euro 2024

Glik i Krychowiak skreśleni z kadry! Santos wskazał powód

Fernando Santos ogłosił powołania do reprezentacji Polski na mecze eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią. W kadrze zabrakło Kamila Glika i Grzegorza Krychowiaka. - W moim przypadku nikt nie jest powoływany z powodu PESEL-u. Nie biorę pod uwagę wieku - stwierdził selekcjoner kadry podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Fernando Santos reprezentacja Polski Euro 2024 reprezentacja Czech reprezentacja Albanii kamil glik Grzegorz Krychowiak

Sensacyjne powołania Santosa! Wielcy nieobecni i debiutant

W trakcie piątkowej konferencji prasowej na PGE Narodowym selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos ogłosił listę 25 piłkarzy powołanych na mecze eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią. W kadrze zabrakło Kamila Glika i Grzegorza Krychowiaka. Jest natomiast Ben Lederman z Rakowa Częstochowa.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Fernando Santos reprezentacja Polski Euro 2024 reprezentacja Czech reprezentacja Albanii kamil glik Grzegorz Krychowiak Ben Lederman

Polak wróci do kadry? "Jestem za stary na takie dramaty"

W piątek o godz. 12.00 poznamy listę powołanych przez Fernando Santosa do reprezentacji Polski na marcowe mecze eliminacyjne Euro 2024 z Czechami i Albanią. - Mam nadzieję, że nowy trener nie obrazi się na mnie tak jak poprzedni - powiedział w rozmowie z "WP SportoweFakty" Mateusz Klich, który nie miał miejsca w kadrze prowadzonej przez Czesława Michniewicza.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Fernando Santos reprezentacja Polski mateusz klich Euro 2024

TYLKO U NAS W piątek pierwsze powołania Santosa. Na kogo postawi trener?

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Fernando Santos ogłosi w piątek listę zawodników powołanych na zgrupowanie przed meczami eliminacji przyszłorocznych mistrzostw Europy z Czechami i Albanią. Będą to pierwsze powołania Portugalczyka od momentu objęcia przez niego kadry w styczniu tego roku. O szczegółach w rozmowie z Polskim Radiem opowiedział rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2024 PZPN Fernando Santos

Mecz z Albanią jednak nie na PGE Narodowym? Jest weto

Reprezentacja Polski 24 marca rozpocznie grę o awans do Euro 2024 wyjazdowym meczem z Czechami. Trzy dni później na PGE Narodowym Biało-Czerwoni mają zmierzyć się z Albanią. Mimo że warszawski stadion pod koniec lutego został oficjalnie ogłoszony areną eliminacyjnego spotkania, w świetle nowych doniesień lokalizacja meczu wydaje się niepewna.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Polski Stadion Narodowy PZPN

Europosłowie apelują do UEFA. Chodzi o kadrę Białorusi

Ponad stu europosłów zaapelowało do UEFA w sprawie wykluczenia Białorusi z eliminacji do EURO 2024 za jej współudział w wojnie rozpętanej przez Rosję na Ukrainie i za represje stosowane przez reżim. O szczegółach listu eurodeputowanych do prezydenta europejskiego związku Aleksandra Ceferina informuje Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Euro 2024 Piłka nożna Aleksander Łukaszenka uefa ŚWIAT Białoruś Europa