Polskie Radio
Section05
Gwiazdozbiór w PRD

Z perkusją od dziecka. Zapraszamy na rozmowę z perkusistą Jankiem Olszakiem

Janek Olszak to młody muzyk, który szczególnie ukochał sobie perkusję, a w przyszłości pragnie zostać profesjonalnym muzykiem sesyjnym, czyli takim, który nagrywa głównie w studiu i nie ogranicza się do jednego zespołu, a tym samym do jednego gatunku muzycznego. Muzyka towarzyszy mu od najmłodszych lat. Już jako dwulatek wyobrażał sobie, że koncertuje z prawdziwymi muzykami na wielkiej scenie. 
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci Gwiazdozbiór w PRD Marta Powałowska

Jak powstawał utwór "W Układzie Słonecznym"? Cezik o swojej twórczości

Czas na gwiazdę tygodnia, która jest doskonale znana w Układzie Słonecznym… To Cezik – polski wokalista, autor tekstów, kompozytor i aranżer oraz twórca projektu artystycznego NutkoSfera. Z muzyką był związany od dziecka. Choć początkowo uczęszczał na lekcje pianina, zrezygnował, czego dziś żałuje, a po latach przerzucił się na gitarę. Jest fanem samodzielnej nauki i poszukiwania rozwiązań problemów na własną rękę.  
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD Marta Powałowska radio dla dzieci

Wiktoria Nakielska zwyciężczyni "You Can Dance. Nowa generacja" o drodze do sukcesu

24 marca miał miejsce wielki finał "You Can Dance. Nowa generacja". Była to druga odsłona programu skierowanego do młodych tancerzy. Nie dziwi więc, że gwiazdą tygodnia została tegoroczna zwyciężczyni programu, Wiktoria Nakielska. Młoda tancerka ma 13 lat, a tańcem zajmuje się już od dziesięciu, z małą przerwą na gimnastykę artystyczną i akrobatykę. Jaka była jej droga do wielkiej wygranej? Zapraszamy do lektury!
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD taniec Marta Powałowska radio dla dzieci

Feliks Matecki gościem "Gwiazdozbioru" w PR Dzieciom

W Gwiazdozbiorze rozsiadamy się w fotelu kinowym i przyglądamy się ostatnim premierom. Gwiazdą tygodnia jest młody i zdolny aktor, który przed kamerą występuje od siódmego roku życia. Gra zarówno w filmach, jak i serialach, ale przez skromność nie chce jeszcze nazywać się aktorem. W zeszłym roku miała miejsce głośna premiera filmu "Orlęta. Grodno ’39”, w którym zagrał główną rolę. 
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD aktorstwo Marta Powałowska radio dla dzieci

Krystyna Kwiatkowska o muzyce w radiu, telewizji i teatrze

Krystyna Kwiatkowska to kompozytorka, autorka radiowych i telewizyjnych programów muzycznych dla dzieci i młodzieży, widowisk muzycznych oraz spektakli teatralnych, a także gwiazda tygodnia, która pojawiła się w Gwiazdozbiorze na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Jak wspomina, muzyką była otoczona od zawsze, ponieważ urodziła się w muzykalnej rodzinie, a jej ulubioną zabawką był patefon, na którym z zapartym tchem słuchała światowej muzyki. 
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD radio dla dzieci Marta Powałowska

Matylda Czarnota z kanału "Świat Matyldy". Rozmowa z młodą influencerką

Matylda Czarnota jest 13-letnią influencerką, bohaterką kanału familijnego "Świat Matyldy", który założyła i prowadzi wraz z rodzicami i siostrą. Na swoim kanale i w mediach społecznościowych pokazuje swoje życie, nastoletnie rozterki i wspaniałe podróże. Oprócz prowadzenia kanału na YouTube, który nasza bohaterka prowadzi od 6 roku życia, Matylda gra również w reklamach i teatrze. 
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD radio dla dzieci piosenki dla dzieci Marta Powałowska

W "Gwiazdozbiorze" rozmowa z Sabiną Bednarz

Sabina Bednarz to dziecięca aktorka filmowa, musicalowa i dubbingowa. Jej przygoda z aktorstwem rozpoczęła się od kanału Świat według Sabinki. Był to pomysł jej taty, który bardzo spodobał się trzyletniej dziewczynce. W pierwszym filmiku Sabina uczyła się grać na gitarze. Z kolei przygoda Sabiny z dubbingiem zaczęła się od małej roli w znanym studiu dubbingowym. Nagrywanie bardzo jej się spodobało i szybko pojawiły się kolejne, większe produkcje.
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD radio dla dzieci radio dla rodziców Marta Powałowska

Z wizytą za kulisami koncertu "Aida. Mucha w Mucholocie"

Z Nowym Rokiem tanecznym krokiem. W Gwiazdozbiorze przenosimy się za kulisy koncertu "Aida. Mucha w Mucholocie". Koncert ten miał miejsce w listopadzie, ale 1 stycznia to idealny czas, by sobie go przypomnieć. W towarzystwie muzyki autorstwa uwielbianej przez dużych i małych Aidy dowiecie się, jak powstaje scenografia na koncert, jak przygotowują się do niego aktorzy i jak zorganizować takie przedsięwzięcie, jakim jest koncert dla dzieci.
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD Marta Powałowska radio dla dzieci

Relacja z XXI akcji charytatywnej "Choinki Jedynki"

W pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia przenieśliśmy się w czasie do 4 grudnia, kiedy to w sali konferencyjnej Polskiego Radia w Warszawie odbyło się niezwykłe spotkanie. Wówczas, punktualnie o godzinie 11:00 przybyli goście ze świata kultury, nauki, muzyki i sportu po to, by w ramach XXI akcji charytatywnej "Choinki Jedynki" namalować obrazki pod hasłem „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”. Gościem honorowym była Pierwsza Dama Polski Agata Kornhauser-Duda, która objęła honorowym patronatem całą akcję.  
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD Marta Powałowska radio dla dzieci

Eurowizja Junior 2022. Rozmawiamy z Alą Tracz - reprezentantką Polski z 2020 roku

11 grudnia odbył się wielki finał Eurowizji Junior 2022. W związku z tym również gwiazdą tygodnia nie mógłby być nikt inny, jak jedna z polskich reprezentantek w tym konkursie - Ala Tracz. To właśnie ona reprezentowała Polskę w 2020 roku. W "Gwiazdozbiorze" młoda wokalistka podzieliła się historią swojej drogi odo udziału w Eurowizji Junior, Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom oraz najnowszym singlu i planach na przyszłość. 
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD radio dla dzieci Marta Powałowska