Polskie Radio
Section05
Gwiazdozbiór w PRD

"Gwiazdozbiór". "Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki"

Piąta płyta Artura Gotza to wyjątkowy album familijny, który składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to 10 premierowych piosenek z muzyką Artura Gotza oraz tekstami Marty Fox i Artura Gotza w nowoczesnych aranżacjach z wykorzystaniem instrumentów elektronicznych. Oprócz piosenek na płycie znajdują się dwie bajki w formie słuchowisk: "Toruńskie pierniki" Artura Gotza i "Smog nas zje" Marty Fox.
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD radio dla dzieci piosenki dla dzieci Artur Gotz

TOP Lista Przebojów Polskiego Radia Dzieciom w wakacyjnej odsłonie Gwiazdozbioru - część druga 

W ubiegłym tygodniu w audycji Gwiazdozbiór na antenie Polskiego Radia Dzieciom wsłuchiwaliśmy się w piosenki, które trafiły do tegorocznej TOP Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, czyli zestawienia najbardziej lubianych przez słuchaczy utworów, które zdobyły najwięcej głosów przez ostatni rok - licząc od kwietnia. W tej odsłonie Gwiazdozbioru kontynuujemy wędrówkę przez Wasze ulubione piosenki. 
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD radio dla dzieci piosenki dla dzieci Marta Powałowska Lista Przebojów PRD

"Kulturoteka". "Obfitość", czyli czy potrzebujemy aż tylu rzeczy wokół nas?

Bohaterka książki "Obfitość" - Kornelia jest niezwykle przywiązana do swoich rzeczy, ale gdy przychodzi dzień wyjazdu na wakacje do dziadka, mama pozwala jej zabrać ze sobą tylko jedną walizkę i, co gorsza, tylko jedną zabawkę. Dziewczynka jest zdruzgotana, tym bardziej że dziadek jest okropnym minimalistą i w domu ma tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Jak można tak żyć?! 
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD radio dla dzieci wychowanie dzieci

Letnie podsumowanie premier muzycznych z mininego roku szkolnego 

W piątek 23 czerwca, zakończył się rok szkolny, a to oznacza, ze przyszedł czas na pierwszy wakacyjny Gwiazdozbiór. W wakacje króluje muzyka, dlatego to właśnie na niej skupimy się w czasie letnich dni. Przypomnimy sobie najróżniejsze hity i przeboje, których słuchaliśmy podczas odsłon naszej niedzielnej audycji, a w tej odsłonie pochylimy się nad premierami muzycznymi, które miały miejsce w roku szkolno-przedszkolnym w roku 2022/23. 
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD piosenki dla dzieci Marta Powałowska

Fasolki mają 40 lat! Relacja z jubileuszowego koncertu zespołu 

Dziecięcy zespół Fasolki powstał w 1983 roku, a w tym roku  obchodzi czterdziestolecie. 26 i 27 maja odbyły się jubileuszowe koncerty jednoczące zarówno fanów, jak i członków zespołu. W kulminacyjnych momentach na scenie było około stu osób, a w  projekcie Fasolki przez cały czas jego trwania wzięło udział ponad tysiąc dzieci.   
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD piosenki dla dzieci radio dla dzieci Marta Powałowska

Piknik Naukowy 2023 i jego "Rewolucje naukowe" w Gwiazdozbiorze PRD

27 maja na błoniach stadionu Narodowego w Warszawie odbył się 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tym razem hasłem przewodnim były "Rewolucje naukowe". Co działo się podczas tegorocznego pikniku? Co można było zobaczyć, czego można było się dowiedzieć, jakie eksperymenty można było przeprowadzić - o tym wszystkim dowiecie się słuchając Gwiazdozbioru.
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD radio dla dzieci Marta Powałowska

Gala finałowa III edycji Polonijnego Turnieju Edukacyjnej Gry Planszowej "Miś Wojtek"

W "Gwiazdozbiorze" przenieśliśmy się na Galę finałową III edycji Polonijnego Turnieju Edukacyjnej Gry Planszowej "Miś Wojtek". Turniej ten organizowany jest przez Instytut Pamięci Narodowej z myślą o uczniach szkół polonijnych z całego świata m.in. z Australii, USA, Kanady, Kazachstanu, Wielkiej Brytanii, Włoch i Islandii. Do finałowych rozgrywek zakwalifikowało się 40 dwuosobowych drużyn, które zmierzyły się ze sobą w dn. 15-18 maja 2023 r. w<a class="x1i10hfl xjbqb8w x6umtig x1b1mbwd xaqea5y xav7gou x9f619 x1ypdohk
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD radio dla dzieci Marta Powałowska