Polskie Radio
Section05
Kamil Stoch

Kraft wygrywa konkurs PŚ w Sapporo. Rekord i podium Stocha

Austriak Stefan Kraft wygrał konkurs PŚ w Sapporo. Drugie miejsce zajął najlepszy z Polaków Kamil Stoch, który skokiem na odległość 148,5 metra ustanowił nowy rekord Okurayamy. Presji nie wytrzymał lider klasyfikacji generalnej Japończyk Ryoyu Kobayashi, który znalazł się poza podium. Na trzecim miejscu uplasował się Norweg Robert Johansson, który prowadził po pierwszej serii.
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2018/2019 Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT Kamil Stoch

Słaby występ polskich skoczków w Zakopanem

Stefan Kraft wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Austriak skoczył na odległość 133 i 132,5 metra dzięki czemu zdobył 278.3 punktu. Najlepszy z Polaków - Dawid Kubacki (128 i 130 m - 261 pkt) - był 12. Drugie miejsce zajął Norweg Robert Johansson (131,5 i 133,5m - 275.7 pkt.), a trzeci był Japończyk Yukiya Sato (133 i 131,5 m - 273.3 pkt.).
Zobacz więcej na temat:  Zakopane Skoki narciarskie Piotr Żyła Kamil Stoch Dawid Kubacki

Dramatyczny konkurs w Zakopanem. Polacy na podium

Reprezentanci Polski skaczący w składzie: Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch i Dawid Kubacki, zajęli w Zakopanem trzecie miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zwyciężyli Niemcy z przewagą 0,1 pkt nad Austrią. Konkurs obfitował w dalekie skoki i dramatyczne wydarzenia: rekord skoczni pobił Kubacki, a groźny upadek w drugiej serii zaliczył Niemiec David Siegel.
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2018/2019 Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła Maciej Kot sporty zimowe Skoki narciarskie SPORT

Trzech Polaków w czołowej dziesiątce Turnieju Czterech Skoczni

Ryoyu Kobayashi wygrał pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie, zaliczany do Pucharu Świata w skokach narciarskich. Japończyk skoczył na odległość 138,5 i 126,5 m, dzięki czemu uzyskał 282,3 pkt. Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki, który w pierwszy skoku uzyskał 128,5 m, a w drugim 133,5 m i łącznie zdobył 269.8 pkt.
Zobacz więcej na temat:  szachy Skoki narciarskie Dawid Kubacki Kamil Stoch Turniej Czterech Skoczni Piotr Żyła

Kobayashi wygrywa. Polacy poza podium w Oberstdorfie

Japończyk potwierdził swoje aspiracje do wygrania TCS. Górował formą nad resztą stawki, którą zdystansował skokiem o długości 138,5 metra w pierwszej serii, a 126,5 metra w drugiej wystarczyło by wygrać. Polacy poza podium: Kubacki najlepszy - piąty, Żyła szósty, a Stoch zakończył skakanie na ósmym miejscu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe PŚ w skokach 2018/2019 Skoki narciarskie Turniej Czterech Skoczni Kamil Stoch Piotr Żyła Dawid Kubacki Adam Małysz Apoloniusz Tajner

Sebastian Szczęsny: Piotr Żyła to światowa czołówka

Po siedmiu z 28 konkursów indywidualnych Pucharu Świata w skokach narciarskich dwóch Polaków znajduje się na podium klasyfikacji generalnej. Drugi jest Piotr Żyła, a trzeci Kamil Stoch. -  Nie jestem zaskoczony wysoką dyspozycją Piotra Żyły. Już wcześniej ujawniał potencjał. Mocno poszedł w górę pod wodzą nowego trenera Stefana Horngachera, który go zmienił - tłumaczył w Polskim Radiu 24 Sebastian Szczęsny z TVP Sport.
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie Piotr Żyła Kamil Stoch SPORT