X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kurytyba wideo

Iwona Kozłowska z MSZ: wspieranie nauki języka polskiego to nasz priorytet

- Nauczanie języka polskiego w Argentynie czy Brazylii to jest nasz priorytet, ponieważ nie ma w tej części świata wielu ośrodków nauki języka dla Polonii - mówiła w rozmowie z reporterem portalu PoskieRadio24.pl Iwona Kozłowska, dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polonia Kurytyba - Kongres Młodzieży Polonijnej edukacja Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ameryka Południowa Kurytyba wideo

Konsul RP w Kurytybie: ten kongres jest fenomenalnym wydarzeniem

- Kongres Młodzieży Polonijnej w Ameryce Południowej dodał animuszu tym młodym ludziom, którzy widzą sens w tym, żeby czuć się Polakami i wzmacniać polskość. Sprawić, aby była ona bardziej wszechobecna - powiedziała w rozmowie z reporterem portalu PolskieRadio24.pl Dorota Bogutyn, konsul RP w Kurytybie. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której konsul opowiada też o restrykcjach, jakim poddawana była mniejszość polska w Brazylii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kurytyba - Kongres Młodzieży Polonijnej Brazylia Polonia edukacja Kurytyba wideo

TYLKO U NAS Nasz reporter zadał młodzieży polonijnej z Brazylii pytanie. Odpowiedź chwyta za serce

Reporter portalu PolskieRadio24.pl rozmawiał z młodzieżą polonijną o Kongresie Młodzieży Polonijnej w Ameryce Południowej, który odbywa się w Kurytybie. Podczas wywiadu padło proste pytanie. Odpowiedź, jakiej udzielili ci młodzi ludzie, chwyta za serce. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polonia Kurytyba - Kongres Młodzieży Polonijnej młodzież Kurytyba wideo

TYLKO U NAS Potomkowie polskich imigrantów uczestniczyli w koncercie dla Polonii w Kurytybie

W teatrze Guaira odbyła się inauguracja Kongresu Młodzieży Polonijnej w Ameryce Łacińskiej. Do Kurytyby przyjechali potomkowie Polaków z Brazylii, Argentyny, Chile i Peru. - Kochamy polską kulturę - mówili w rozmowie z reporterem portalu PolskiegoRadia24.pl uczestnicy wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia reportażu.
Zobacz więcej na temat:  Kurytyba - Kongres Młodzieży Polonijnej Polonia ŚWIAT Brazylia Argentyna Chile Peru Kurytyba wideo

TYLKO U NAS Dariusz Bonisławski: jesteśmy w Brazylii, by wsłuchać się w potrzeby młodej Polonii

- Podczas Kongresu Młodzieży Polonijnej w Kurytybe spotkamy się z młodymi Polakami z całej Ameryki Południowej, aby okazać im wsparcie i wsłuchać się w ich potrzeby - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Dariusz Bonisławski, prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kurytyba - Kongres Młodzieży Polonijnej Polonia Brazylia Ameryka Południowa Kurytyba wideo

TYLKO U NAS Zaczynali od karczowania dżungli, czyli początki polskiej imigracji w Brazylii

W Brazylii żyje prawie 2 miliony polskich imigrantów, których przodkowie przybyli do Ameryki Łacińskiej w XIX wieku. W związku z rozpoczynającym się dziś Kongresem Młodzieży Polonijnej w Kurytybie odwiedziliśmy z kamerą miejsca szczególnie bliskie naszym rodakom zza wielkiej wody, w tym park Jana Pawła II i polską wieś. Zapraszamy do obejrzenia reportażu.
Zobacz więcej na temat:  Kurytyba - Kongres Młodzieży Polonijnej Polonia ŚWIAT Kurytyba wideo