Polskie Radio
Section05
Liga Mistrzów 2018/19

Messi królem strzelców LM. Lewandowski blisko korony

Lionel Messi z FC Barcelony zostal królem strzelców zakończonej w sobotę piłkarskiej Ligi Mistrzów. Argentyńczyk zdobył 12 bramek, drugie miejsce zajął napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski, który strzelił osiem goli. Tegoroczną edycję Champions League wygrał Liverpool, który pokonał w finale Tottenham Hotspur 2:0.
Zobacz więcej na temat:  Liga Mistrzów 2018/19 liga mistrzów Piłka nożna SPORT Robert Lewandowski lionel messi

"Dynastia Kloppa" - echa finału Ligi Mistrzów w Madrycie

- To najwspanialszy wieczór. Byłem już w tak wielu finałach, większość przegrałem - powiedział po finale Ligi Mistrzów Juergen Klopp, trener Liverpoolu. "The Reds" pokonali w Madrycie Tottenham Hotspur 2:0 (1:0) i po raz szósty w historii sięgnęli po trofeum Pucharu Europy. Światowe media przykuwają szczególną uwagę do szkoleniowca angielskiej drużyny, dla którego jest to pierwszy międzynarodowy tytuł.
Zobacz więcej na temat:  liga mistrzów Liga Mistrzów 2018/19 Piłka nożna Liverpool FC Tottenham Hotspur SPORT

Siódmy taki finał LM. "Bratobójcze" starcie w Madrycie

Tottenham Hotspur i Liverpool FC zmierzą się w Madrycie w pierwszym od jedenastu lat angielskim finale Ligi Mistrzów. 1 czerwca po raz siódmy w finale Ligi Mistrzów zmierzą się drużyny z tego samego kraju. Dotąd najlepsze wspomnienia z "bratobójczych" finałów ma Real Madryt, który aż trzykrotnie pokonywał rywala z Hiszpanii.
Zobacz więcej na temat:  SPORT liga mistrzów Liga Mistrzów 2018/19 Tottenham Hotspur fc liverpool Piłka nożna Real Madryt atletico madryt valencia manchester united chelsea londyn Bayern Monachium Borussia Dortmund juventus turyn ac milan

Lucas jak Lewandowski. Francuzi docenili hat-trick "Koguta"

Lucas Moura, który w środowym rewanżu z Ajaksem Amsterdam (3:2) zdobył trzy gole na wagę awansu Tottenhamu Hotspur do finału Ligi Mistrzów, otrzymał za swój występ od francuskiej gazety "L'Equipe" notę marzeń - "10" w dziesięciopunktowej skali. Brazylijczyk jest dziesiątym w historii piłkarzem z taką oceną. Wcześniej w ten sposób doceniono m.in. Roberta Lewandowskiego.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Liga Mistrzów 2018/19 Piłka nożna Tottenham Hotspur ajax amsterdam