Polskie Radio
Section05
ANALIZA

Rynek mieszkaniowy w Polsce. Wynajem czy własne M?

Obecnie najem wydawać się może tańszy niż zakup mieszkań na kredyt. Jednak w perspektywie 25 lat zarówno kredyt na dwupokojowe mieszkanie w Warszawie, jak i wydatki na jego najem będą kosztować nawet ponad milion złotych i to przy założeniu, że czynsze i stopy procentowe w tym czasie nie wzrosną - ocenił analityk HRE. Dodał, że ci, którzy decydują się na kredyt, na koniec zostają z mieszkaniem, a tym tylko wynajmującym lokal nie pozostanie nic.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wynajem mieszkań kredyt mieszkaniowy ANALIZA budownictwo

ANALIZA Pekin zrobi wszystko, by Tajwan wrócił do Chin. Jak może to osiągnąć?

Wizyta szefowej Izby Reprezentantów na nieuznawanym przez Chiny za niezależne państwo Tajwanie, choć pełna symboliki i deklaracji wsparcia, nie okazała się szczególnie istotnym wydarzeniem. To próba, podjęta przez kończącą swoje urzędowanie Nancy Pelosi, zapisania się na kartach historii i to bez szczególnej aprobaty dla takiego ruchu ze strony prezydenta USA, Joe Bidena. Niezwykle ważne jest jednak to, co wydarzyło się za kulisami tej wizyty. Wzajemna postawa chińskich władz i społeczeństwa tajwańskiego jest wskazówką co do tego, w którą stronę będzie zmierzać konflikt.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja USA Chiny wojna 2022 Ukraina Rosja Xi Jinping Joe Biden ANALIZA Tajwan TYLKO U NAS

ANALIZA Puchar Polski: Legia i Lubański najlepsi w historii

W poniedziałek o 16:00 finał Pucharu Polski, w którym zmierzą się Lech Poznań i Raków Częstochowa. Od sezonu 2013/2014 decydujący mecz rozgrywany jest na Stadionie Narodowym w Warszawie. To próba podniesienia prestiżu rozgrywek, które nad Wisłą nie zawsze cieszyły się należnym poważaniem. Mimo tego przyniosły wiele niezapomnianych spotkań i zaskakujących triumfatorów.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna SPORT Legia Warszawa górnik zabrze Lech Poznań Raków Częstochowa Włodzimierz Lubański Puchar Polski PZPN Stadion Narodowy ANALIZA

Omikron skutecznie zakłóca największe gospodarki świata. Najbardziej może zaszkodzić jednemu kontynentowi

Omikron uderzy najsilniej w gospodarkę Azji i zakłóci światowe łańcuchy dostaw. Odczują to USA, gdzie należy się spodziewać podwyżki stóp procentowych, oraz Europa. Niemcom grozi spadek PKB - uważają analitycy PZU.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ANALIZA omikron COVID-19 Azja Europa USA wzrost gospodarczy inflacja sprzedaż detaliczna bezrobocie łańcuch dostaw PZU

ANALIZA Rosyjska kleptokracja i Pandora Papers. Krąg Putina, miliony dolarów w offshore’ach, unijne paszporty

Osoby z najbliższego kręgu Władimira Putina, w tym domniemana matka jego dziecka, bliscy i zaufani jego przyjaciół z KGB i Petersburga, takich jak Arkadij Rotenberg, Nikołaj Tokariew, Siergiej Czemiezow, bogaci rosyjscy parlamentarzyści i urzędnicy – to bohaterowie śledztw dziennikarskich, opracowanych na podstawie Pandora Papers. Raje podatkowe odgrywają szczególną rolę, jeśli chodzi o Rosjan.
Zobacz więcej na temat:  ANALIZA Rosja Władimir Putin korupcja

Stopy procentowe zaczną rosnąć w połowie 2022? Analitycy komentują decyzję Rady Polityki Pieniężnej

Prawdopodobieństwo podwyżek stóp zacznie rosnąć w połowie 2022 , kiedy inflacja zacznie ponownie przyspieszać, a gospodarka będzie pod silnym, pozytywnym wpływem środków z Unii Europejskiej - napisali w komentarzu do decyzji Rady Polityki Pieniężnej analitycy PKO Banku Polskiego. Według ekonomistów Banku Pekao pierwsza podwyżka stóp procentowych odbędzie się w marcu przyszłego roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA stopy procentowe Rada Polityki Pieniężnej PKO BP Pekao ANALIZA finanse

Analiza: pandemia przyspieszyła polski e-handel. Zobacz, jaką osiągnie wartość w ciągu 5 lat

Rynek e-commerce w Polsce w ciągu pięciu lat osiągnie wartość 162 mld zł, co oznacza średnioroczny wzrost o 12 proc. - wynika z analizy ekspertów PwC. Najszybciej ma rosnąć sprzedaż produktów spożywczych oraz z kategorii zdrowie i uroda.
Zobacz więcej na temat:  e-commerce e-zakupy e-handel GOSPODARKA zakupy w internecie zakupy w sieci zakupy online zakupy przez internet handel internet ANALIZA sklep internetowy sklep w internecie sklep sklepy online sklepy pandemia Koronawirus w Polsce Amazon

ANALIZA Tragedie lotnicze, które wstrząsnęły światem sportu

Katastrofa samolotu, na pokładzie którego, na mecz pucharu Copa Verde, podróżowali zawodnicy oraz prezes klubu Palmas Futebol e Ragatas, wypadek helikoptera przy stadionie w Leicester, gdzie zginął między innymi ojciec i patron "Lisów" czy katastrofa, w której zginął Kobe Bryant. To nie jedyne wypadki, w których ginęli ludzie sportu.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna rugby pływanie hokej boks szermierka lotnictwo ANALIZA Leicester City katastrofa lotnicza katastrofa samolotu