X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
ANALIZA

Asad odlicza godziny. Zachód przygotowuje się do ataku

Amerykanie wraz z sojusznikami przygotowują się do ataku na siły syryjskiego dyktatora Baszara al-Asada. Ma być to kara za przeprowadzenie przez niego ataku gazowego wymierzonego w cywilów we Wschodniej w Gucie. Rosjanie zapowiadają, że nie zgodzą się na ukaranie sojusznika i ostrzegają Zachód przed konsekwencjami. - Do ataku zapewne dojdzie, gdyż jeżeli by nie został on przeprowadzony, to byłoby to, przy wszystkich tych oświadczeniach, nakręcaniu atmosfery, ośmieszające dla administracji amerykańskiej i jej sojuszników - przekonuje w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl ekspert ds. międzynarodowych Witold Repetowicz.
Zobacz więcej na temat:  Syria Państwo Islamskie USA ANALIZA

Sprawa Nord Stream 2. Niemcy odrzucą rosyjską "marchewkę"?

Kreml ma powody do obaw. Atmosfera wobec jego sztandarowego projektu – liczącej 1200 km dwunitkowej magistrali gazowej z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie – zagęszcza się. Warszawa nie zamierza odpuszczać i zwiera szyki przeciwników rosyjskiej dominacji energetycznej. Znajduje ich nie tylko wśród państw członkowskich, ale i w Parlamencie Europejskim i Waszyngtonie.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Rosja ANALIZA Unia Europejska USA

Sprawa Siergieja Skripala. Kreml sparaliżował Londyn?

Wydaleni w związku z próbą otrucia przez służby Kremla byłego podwójnego agenta Siergieja Skripala i jego córki, rosyjscy dyplomaci opuścili Wielką Brytanię. Czy Londyn, UE i USA stać na mocniejsze uderzenie we Władimira Putina? Czy znów, jak to miało miejsce w przypadku zabójstwa Aleksandra Litwinienki skończy się na oziębieniu relacji i jałowych deklaracjach?
Zobacz więcej na temat:  Siergiej Skripal ANALIZA Rosja Wielka Brytania USA

Erdogan idzie śladami Putina? Syria jest rozrywana na strzępy

Turecka armia i sprzymierzone z nimi siły zdobyły po dwóch miesiącach walk zajmowany do tej pory przez Kurdów Afrin. Bojownicy kurdyjskiej milicji Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG) zapowiadają przejście do partyzantki i kontynuowanie walki. Z miasta uciekają cywile. Krwawe starcia wciąż trwają również we Wschodniej Gucie. Zachód milczy, a organizacje humanitarne rozkładają bezradnie ręce.
Zobacz więcej na temat:  Syria Rosja ANALIZA

Wojna informacyjna od kuchni

W tle skandalu wywołanego publikacją filmu "I will go to jail", która została określona przez badaczy internetu jako zorganizowana akcja prowokacyjna, w amerykańskiej prasie pojawiły się kolejne doniesienia odsłaniające kulisy dezinformacyjnej działalności rosyjskich trolli. Większość z nich to byli pracownicy Internet Research Agency - firmy założonej i finansowanej przez Jewgienija Prigożyna, zwanego "kucharzem Putina".
Zobacz więcej na temat:  Rosja ANALIZA dezinformacja ŚWIAT fake news

Niemcy wciąż w okowach strachu

Dziś mija rok od zamachu dokonanego w Berlinie przez tunezyjskiego migranta Anisa Amriego. Islamista po zabiciu polskiego kierowcy Łukasza Urbana przejął jego ciężarówkę i wjechał w tłum na jarmarku na placu Breitscheid zabijając 12 osób i raniąc prawie 100. Niemieckie służby wyciągnęły wnioski z ataku, w rezultacie cały okres przedświąteczny naznaczony był wzmocnieniem środków bezpieczeństwa. 
Zobacz więcej na temat:  ANALIZA Niemcy zamach terroryzm

Bałkany wciąż kochają swoich zbrodniarzy

Prawie ćwierć wieku dzielące nas od zakończenia wojny w byłej Jugosławii okazuje się być zbyt krótkim czasem, by obecne elity polityczne krajów powstałych z jej rozpadu potrafiły przełamać narodowe resentymenty i z większym obiektywizmem spojrzeć na tragedię tamtych czasów. Losy dwóch zbrodniarzy wojennych: Slobodana Praljaka i Ratko Mladicia - tylko potwierdzają tę tezę.
Zobacz więcej na temat:  Bałkany Jugosławia Serbia Chorwacja ANALIZA