Polskie Radio
Section05
Mirosław Maken Dzięciołowski

Czwórka Reggae Contest. Plenerowe "Będzie głośno" - finaliści przed finałem

Damian Sikorski prowadził audycję prosto z Amfiteatru w Ostródzie. Gośćmi byli organizatorzy festiwalu i zespoły, które zakwalifikowały się do finału konkursu Czwórka Reggae Contest. Finał konkursu odbędzie się 11 lipca o godz. 16 w Amfiteatrze w Ostródzie (Red Stage). Ostróda Reggae Festiwal odbywa się pod patronatem Czwórki. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Ostróda Reggae Festival reggae konkurs Damian Sikorski MUZYKA Mirosław Maken Dzięciołowski

Shaggy i dancehall w świątecznym klimacie wprost z Jamajki

Jamajka słynie ze świątecznych piosenek reggae, począwszy od klasyki w stylu Jacob Miller & Ray I w "Natty Christmas" z 1978 roku czy Yellowmana w piosence o świętym Mikołaju. Shaggy zauważa, że nie było jeszcze takich piosenek w dancehall. - Stworzyłem więc trochę imprezowych numerów w świątecznym temacie - mówi w "Strefie Dread". 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA KULTURA Maken Mirosław Maken Dzięciołowski

Dr. Ring-Ding: cały duch to zrozumienie i miłość

- Zawsze było dla mnie ważne, żeby nieść przekaz jedności i wzajemnego zrozumienia - mówi Dr. Ring Ding. - W piosence "Unity" pojawiają się słowa "nieważna jest twoja płeć, kolor skóry, wiek czy narodowość". Wszyscy jesteśmy ludźmi i możemy ze sobą współżyć. Obojętne mi czy jesteś muzułmaninem, ateistą czy kimkolwiek. Jeżeli szanujesz mnie, ja szanuję ciebie - podkreśla.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Mirosław Maken Dzięciołowski MUZYKA reggae Maken