Polskie Radio
Section05
Orlen Wyścig Narodów 2023

Orlen Wyścig Narodów. Szalony finisz wyłonił zwycięzcę

Orlen Wyścig Narodów w piątek przeniósł się na Słowację. Na trzecim etapie kolarze mieli do pokonania 124-kilometrowy odcinek. Wystartowali w Lewoczy, a finiszowali mocno pod górę na wysokości 1347 m w Szczyrbskim Jeziorze. W końcówce były ucieczki, ale o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Orlen Orlen Wyścig Narodów 2023 Czesław Lang PKN Orlen Trójka

2. etap Orlen Wyścig Narodów. Trudny podjazd na finiszu

Orlen Wyścig Narodów, który zakończy się 28 maja, nie zwalnia tempa. Drugi etap kolarskiej rywalizacji również odbędzie się na terenie Węgier. Na kolarzy czeka 152-kilometrowa trasa - z Hatvan do Bükkszentkereszt. Premierowy odcinek wygrał Duńczyk Nikolaj Mengel. Podium uzupełnili Michał Żelazowski (Polska) i Cole Kessler (USA).
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Orlen Orlen Wyścig Narodów 2023 Czesław Lang PKN Orlen

Ruszył Orlen Wyścig Narodów. Trasa rozpoczęła się na Węgrzech

Najbardziej utalentowani zawodnicy z całego świata mają do pokonania pięć odcinków, a trasa przebiega przez Węgry, Słowację i Polskę. Dziś (24 maja) punktualnie o godz. 11.10 wystartował Orlen Wyścig Narodów. Program 1 Polskiego Radia, jako patron medialny, na bieżąco relacjonuje zmagania kolarzy, rywalizacja potrwa do 28 maja.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski Orlen Wyścig Narodów Orlen Wyścig Narodów 2023