Polskie Radio
Section05
Grzegorz Jankowski

Do końca sezonu PGE zaimportuje 10 mln ton węgla. Dąbrowski: nie będzie problemów w zimie

- Sprowadziliśmy już 4 mln ton węgla, do końca roku będzie to 8 mln ton. Natomiast do końca sezonu łącznie zaimportujemy 10 mln ton. To o 30 proc. więcej, niż do tej pory sprowadzały wszystkie spółki w Polsce, jeśli chodzi o import drogą morską. Pragnę zapewnić wszystkich klientów PGE, że nie będzie problemów z węglem w zimie - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia prezes spółki Wojciech Dąbrowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Jankowski Wojciech Dąbrowski PGE węgiel bezpieczeństwo energetyczne energetyka GOSPODARKA

"To nie służy polskiej racji stanu". Doradca prezydenta o słowach Sikorskiego nt. Nord Stream

- Były minister spraw zagranicznych Polski nie powinien się w ten sposób wypowiadać. To nie służy ogólnie polskiej racji stanu. Nie ma co tego typu spraw komentować w taki sposób - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia doradca prezydenta RP Paweł Sałek, odnosząc się do wypowiedzi Radosława Sikorskiego na temat awarii gazociągów Nord Stream.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski Nord Stream Paweł Sałek polityka Rosja POLSKA Grzegorz Jankowski

Wicemarszałek Sejmu: Giorgia Meloni zaznaczyła, że UE i NATO będą priorytetem we Włoszech

- Europa jest różnorodna i w różnym okresie różne partie oraz ugrupowania przekonują swoich wyborców. Niedawno zmienił się też układ sił w Niemczech i to jest normalne - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej. Wicemarszałek Sejmu skomentowała w ten sposób przyspieszone wybory parlamentarne we Włoszech, które wygrała centroprawicowa koalicja.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy wybory we Włoszech Giorgia Meloni Unia Europejska Komisja Europejska NATO Małgorzata Kidawa-Błońska Grzegorz Jankowski

Podwyżki dla nauczycieli w styczniu. Piontkowski przedstawił szczegóły

- Trwają rozmowy dot. ustawy budżetowej na 2023 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki zabiegało o wzrost wynagrodzeń nauczycieli. Rada Ministrów proponuje zwiększenie wynagrodzeń wszystkich grup zawodowych nauczycieli o 7,8 proc. - od stycznia 2023 r. - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki nauczyciel edukacja szkoła Grzegorz Jankowski Sygnały Dnia POLSKA

Jarosław Sellin: utraciliśmy ponad pół miliona dzieł sztuki, w tym wiele bezcennych

- Chcemy pokazać, jak wielka jest skala strat, jak wielkie i wspaniałe dzieła Polska utraciła w czasie II wojny światowej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Sellin Rosja II wojna światowa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Niemcy Bez Przedawnienia Grzegorz Jankowski

Polskie wsparcie dla Ukrainy. Szef BBN: jesteśmy tymi, którzy wywierają presję na Unii Europejskiej

- Polska w każdym wymiarze wspiera i będzie wspierać Ukrainę. Nasz prezydent oraz rząd równocześnie podejmują w tej sprawie działania na szczeblu międzynarodowym. (...) Jesteśmy tymi, którzy wywierają presję na Unii Europejskiej - skomentował na antenie Programu 1 Polskiego Radia szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Paweł Soloch armia Grzegorz Jankowski

Lewandowski rozpoczyna grę w LM. "W Barcelonie czuje się jak ryba w wodzie"

Robert Lewandowski już dziś wieczorem zadebiutuje w Lidze Mistrzów w barwach FC Barcelony. - Nie bez powodu polskiego napastnika wymienia się jednym tchem z Cristiano Ronaldo, Leo Messim, Raulem, Andrijem Szewczenką i Thierrym Henrym, czyli największymi piłkarzami tego stulecia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dziennikarz sportowy Filip Jastrzębski. Czy "Lewy" zdobędzie kolejne gole w tych elitarnych rozgrywkach?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski Andrzej Niedzielan Robert Lewandowski Liga Mistrzów 22/23 Bayern Monachium fc barcelona

"Liczę na rozsądek i szybkie wsparcie". Minister Maląg o pomocy dla przedsiębiorców znad Odry

- Dzisiaj w Senacie będę prezentować tę ustawę i liczę na to, że Senat podejdzie odpowiedzialnie. Oczywiście zapewne będą pytania, będą składane wnioski, ale co do zasady, chcemy zaproponować 3010 zł za sierpień - tak o wsparciu dla nadodrzańskich przedsiębiorców mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg Odra POLSKA polityka Sejm Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej pomoc ekologia Grzegorz Jankowski

Pomoc dla przedsiębiorców znad Odry. Karczewski: to bardzo ważne, że ta ustawa nie zostanie odrzucona

- Poprawki opozycji zdarzają się racjonalne, trzeba być obiektywnym, ale w większości mają charakter populistyczny, wpisują się w wyrazistą i agresywną walkę polityczną - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Stanisław Karczewski. Dziś na jednodniowym posiedzeniu zbiera się Senat, by zadecydować m.in. o pomocy dla przedsiębiorców znad Odry.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Stanisław Karczewski Senat katastrofa ekologiczna Odra pomoc Grzegorz Jankowski