Polskie Radio
Section05
Grzegorz Jankowski

Poseł PO: budżet przyjęty przez rząd jest przejściowy

- W budżecie są podwyżki 30 proc. dla nauczycieli, 20 proc. dla całej sfery usług publicznych, tzw. budżetówki, "babciowe" - czyli aktywna kobieta 1500 zł i wszystkie inne ważne rzeczy, jak pieniądze na leki dla dzieci - wymieniał w Programie 1 Polskiego Radia poseł PO Mariusz Witczak. Wyjaśnił, że przyjęty budżet jest "przejściowy", bo został odziedziczony po poprzedniej ekipie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA budżet finanse publiczne Polskie Radio Sygnały Dnia Mariusz Witczak

Poseł Lewicy: nie możemy być zdani tylko na media prywatne, bo one też mają swoją agendę

- Zawsze jak są zmiany, to trzeba uważać, żeby nie zgubić czegoś po drodze, a dla nas jest jasne, że silne media publiczne są dla nowoczesnej demokracji kluczowe i nie możemy być zdani tylko na media prywatne, bo one też mają swoją agendę i zawsze są czyjeś - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Konieczny z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Maciej Konieczny media media publiczne polityka lewica

"Będzie parę słów o przeszłości, dużo o przyszłości". Schetyna o spodziewanym exposé Tuska

Grzegorz Schetyna, senator PO, w Programie 1 Polskiego Radia został zapytany, czego spodziewać się po exposé Donalda Tuska. - Nowego początku, opisu tego, co będziemy robić w tej kadencji, co będzie robić rząd koalicji demokratycznej, pewnie podsumowania tych 8 lat, czyli paru słów o przeszłości, dużo o przyszłości - odparł polityk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Donald Tusk koalicja obywatelska

"Chcą zawłaszczyć sposób komunikacji z ludźmi". Przydacz o zapowiadanym przejęciu mediów publicznych

- Nie może być tak, że w mediach publicznych będą zasiadać tylko przyjaciele Tuska i Sienkiewicza i tacy też będą dziennikarze, jak przed 2015 r., kiedy prezentowali arogancką postawę wobec posłów, z którymi się nie zgadzali, i serwilistyczną postawę względem rządzących - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Marcin Przydacz polityka PiS media publiczne

Bezpieczne zakupy przedświąteczne. Jak nie złapać się na sztuczki handlowców?

Warto zawczasu pomyśleć o świątecznych prezentach, jednak należy przy tym zachować zdrowy rozsądek. W gorączce zakupów niełatwo ulec sztuczkom sprzedawców, którzy chcą przekonać nas do wydania kwoty znacznie większej, niż planowaliśmy. Na brak czujności liczą także oszuści, którym może zależeć na naszych danych. Zanim więc wyruszymy na zakupy, warto zapamiętać kilka zasad.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Marcin Koczyba święta zakupy zakupy w internecie zakupy online zakupy przez internet prawa konsumenta

Iga Świątek o sportowych marzeniach i "Choinkach Jedynki". Ekskluzywny wywiad w Programie 1

Iga Świątek spełnia marzenia podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji "Wspólnota Nadziei". Liderka światowego rankingu przekazała wyjątkowy podarunek na licytację w ramach Akcji "Choinki Jedynki 2023". W rozmowie z Cezarym Gurjewem, dziennikarzem Programu 1 Polskiego Radia, zdradza również, co jest jej sportowym marzeniem w 2024 roku.
Zobacz więcej na temat:  WTA Iga Świątek igrzyska Paryż 2024 Choinki Jedynki Choinki Jedynki 2023 Cezary Gurjew Daniel Wydrych