Polskie Radio
Section05
PŚ w skokach 2020/2021

MŚ w lotach: Markus Eisenbichler najlepszy w kwalifikacjach. Polacy też pokazali klasę

Niemiec Markus Eisenbichler wygrał kwalifikacje do konkursu indywidualnego mistrzostw świata w lotach narciarskich, które odbywają się w słoweńskiej Planicy. Do zawodów zakwalifikowało się czterech reprezentantów Polski. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Kamil Stoch, który był szósty. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus PŚ w skokach 2020/2021 Skoki narciarskie sporty zimowe COVID-19 SPORT

PŚ w skokach: w Willingen bez kibiców. "Jesteśmy rozczarowani"

W czwartek 10 grudnia w Planicy rozpoczynają się MŚ w lotach bez udziału publiczności. Już teraz wiadomo, że styczniowe zawody PŚ w skokach narciarskich w niemieckim Willingen również odbędą się za zamkniętymi drzwiami. Wszystko jest związane z obostrzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. 
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie PŚ w skokach 2020/2021 sporty zimowe SPORT koronawirus COVID-19

Michal Doleżal podał skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Planicy

Trener polskich skoczków Michal Doleżal poinformował, że Aleksander Zniszczoł, który w Niżnym Tagile w sobotę zajął bardzo dobre (najlepsze w karierze) 6. miejsce w zawodach Pucharu Świata, a w niedzielę był 19., znajdzie się w składzie na mistrzostwa świata w Planicy. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie PŚ w skokach 2020/2021 sporty zimowe Michal Doleżal Kamil Stoch Klemens Murańka Dawid Kubacki Piotr Żyła

PŚ w skokach: druga odsłona zawodów w Niżnym Tagile. Polacy zaatakują podium?

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs indywidualnych PŚ w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. O godz. 14.30 odbędą się kwalifikacje, a na 16.00 przewidziano początek pierwszej serii. W sobotnim konkursie w Rosji triumfował Norweg Halvor Egner Granerud, a z Polaków najwyżej na szóstym miejscu uplasował się Aleksander Zniszczoł.
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2020/2021 Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT

PŚ w skokach: Zniszczoł tak w karierze jeszcze nie skoczył. Johansson w Niżnym Tagile niemal jak Kubacki na MŚ

W mroźnym Niżnym Tagile w Rosji natura pokazała swoje oblicze. Prowadzący na półmetku Niemiec Markus Eisenbichler oddał fatalny skok w drugiej serii. Z kolei Robert Johansson z 25. miejsca po 1. serii wskoczył na podium. Najlepszy w Polaków Aleksander Zniszczoł zajął 6. miejsce w konkursie. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie PŚ w skokach 2020/2021 sporty zimowe Maciej Kot

Trasy biegowe i Wielka Krokiew gotowe. Zakopane czeka na skoczków narciarskich

Codziennie rano i po południu około 200 sportowców trenuje na naśnieżonych trasach COS Zakopane. Gotowa jest także Wielka Krokiew, na której już od piątku pojawi się kadra polskich skoczków przygotowująca się do kolejnych międzynarodowych startów. Modernizacja systemu naśnieżania pozwoliła na ekspresowe tempo przygotowania obiektów. 
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2020/2021 Skoki narciarskie sporty zimowe Zakopane SPORT Biegi narciarskie

PŚ w skokach: niecodzienne kwalifikacje w Niżnym Tagile. Polacy powalczą w azjatyckiej części Rosji

Lider klasyfikacji generalnej Niemiec Markus Eisenbichler wygrał w Niżnym Tagile kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W zawodach zobaczymy sześciu reprezentantów Polski. Awans do konkursu wywalczyło 48 zawodników, a nie pięćdziesięciu, jak przewiduje regulamin. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie PŚ w skokach 2020/2021 sporty zimowe Maciej Kot