Polskie Radio
Section05
Planica 2023

TYLKO U NAS Małysz stanowczo o kadrze skoczkiń. "Trzeba zrobić porządek"

Znów nieudany występ polskich skoczkiń podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w słoweńskiej Planicy. W konkursie drużynowym zajęły przedostatnie 9. miejsce. Kinga Rajda, Paulina Cieślar, Anna Twardosz i Nicole Konderla wyprzedziły jedynie Amerykanki i to tylko dlatego, że jedna z ich zawodniczek została zdyskwalifikowana.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Planica 2023 Adam Małysz

Austriak postawił Kubackiego na nogi. "Przełomowy czwartek"

Polscy skoczkowie w komplecie awansowali do sobotniego konkursu na skoczni normalnej podczas mistrzostw świata w Planicy. Najwyżej z piątki Biało-Czerwonych został sklasyfikowany Dawid Kubacki, którego występ był zagrożony ze względu na ból pleców. - Po wizycie u pewnego pana wróciłem do normalnego chodu - wyjaśnił po kwalifikacjach wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie Planica 2023 Kamil Stoch Dawid Kubacki Paweł Wąsek

Kwalifikacje dla Laniska, dobre skoki Polaków w Planicy

Słoweniec Anze Lanisek wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu na skoczni normalnej podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Planicy. Do zawodów awansowało pięciu reprezentantów Polski, a najlepszy z nich Dawid Kubacki zajął w piątek ósme miejsce.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Planica 2023 sporty zimowe Skoki narciarskie Dawid Kubacki Kamil Stoch Piotr Żyła Paweł Wąsek Anze Lanisek Halvor Egner Granerud Stefan Kraft