Polskie Radio
Section05
Tadeusz Pietrzykowski

Igrzyska śmierci – wystawa "Sport i sportowcy w KL Auschwitz"

"Sport i sportowcy w KL Auschwitz" to wystawa czasowa w Miejscu Pamięci Auschwitz, która poprzez materiały archiwalne, prace artystyczne oraz oryginalne przedmioty – w tym pamiątki pochodzące od rodzin Antoniego Czortka i Tadeusza Pietrzykowskiego – opowiada o historii sportu w niemieckim obozie zagłady oraz o losach sportowców deportowanych do Auschwitz.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA SZTUKA Katarzyna Cygler boks Tadeusz Pietrzykowski Auschwitz wystawa KSIĄŻKA

Wspomnienia legendarnego boksera. Ukazała się książka „MISTRZ. Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski"

Tadeusz Pietrzykowski na terenie KL Auschwitz walczył na ringu z obozowymi kapo. Za wygrany pojedynek dostawał jedzenie, którym dzielił się z innymi. Boksować uczył się przed wojną u Feliksa Stamma, słynnego trenera warszawskiego klubu Legia. Zdobył kilkakrotnie mistrzostwo Warszawy oraz wicemistrzostwo Polski Wschodniej w wadze koguciej. Kiedy wybuchła wojna miał zaledwie 22 lata.
Zobacz więcej na temat:  boks Tadeusz Pietrzykowski Auschwitz KSIĄŻKA II wojna światowa

Agencja Muzyczna Polskiego Radia wydawcą ścieżki dźwiękowej do filmu "Mistrz"

Dziś – w tym samym dniu, co premiera filmu "Mistrz" w reżyserii Macieja Barczewskiego – do serwisów streamingowych trafiła ścieżka dźwiękowa do tego obrazu, którą skomponował Bartosz Chajdecki. Film "Mistrz" przedstawia historię legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy’ego" Pietrzykowskiego. W roli głównej występuje Piotr Głowacki.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Piotr Głowacki Tadeusz Pietrzykowski