Polskie Radio
Section05
W Series

Małgorzata Rdest w stawce W Series. Polka rywalizuje w podwójnej rundzie na Red Bull Ringu

Małgorzata Rdest ma za sobą pierwszy wyścig sezonu żeńskiej W Series, która jako seria towarzysząca Formuły 1 ściga się na austriackim Red Bull Ringu. W ostatni weekend Polka zajęła miejsce, gwarantujące pierwsze punkty w sezonie. W klasyfikacji generalnej zawodniczka PUMA W Series Team zajmuje dziewiątą lokatę.
Zobacz więcej na temat:  W Series Moto sport sporty motorowe Gosia Rdest SPORT

NASZ WYWIAD "Kobieca F1" dojechała do mety. Rdest: W Series ma potencjał

- Liczę, że mój wysiłek zostanie doceniony i wyniki z Assen czy Norisringu nie pójdą na marne - przyznała w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Magłorzata "Gosia" Rdest, jedyna Polka, startująca w W Series, wyścigowej serii przeznaczonej wyłącznie dla kobiet. Premierowy sezon tej kategorii właśnie dobiegł końca. W ostatnim wyścigu na Brands Hatch zwyciężyła Alice Powell, z kolei mistrzostwo zdobyła Jamie Chadwick. Rdest w klasyfikacji generalnej „kobiecej Formuły 1” zajęła 14. miejsce. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z żyrardowianką.
Zobacz więcej na temat:  W Series Gosia Rdest sporty motorowe Moto sport NASZ WYWIAD opinie

Ostatni w sezonie akcent "kobiecej F1" na Brands Hatch

Wyścigiem na brytyjskim torze Brands Hatch zakończą się pierwsze w historii mistrzostwa W Series. Wśród najlepszych zawodniczek na świecie zobaczymy Polkę Gosię Rdest, która będzie broniła miejsca w czołowej „12”, mającej gwarantowany udział w przyszłorocznych mistrzostwach. Kwalifikacje do ostatnich zawodów sezonu rozpoczną się w niedzielę o godz.11:30, wyścig wystartuje o godz. 16:10.
Zobacz więcej na temat:  W Series Gosia Rdest Moto sport sporty motorowe

Pech Polki na Norisringu. Rdest: słodko-gorzki weekend

W swoim czwartym starcie W Series, na niemieckim torze Norisring, Gosia Rdest zajęła 14 miejsce. Podczas treningów i kwalifikacji zawodniczka zajmowała miejsca w ścisłej czołówce, niestety lekki kontakt z bolidem rywalki już na początku wyścigu przekreślił jej szanse na punkty. - To był dla mnie słodko-gorzki weekend. Szkoda wyniku, ale cieszę się, że moje tempo jest coraz lepsze - podkreśliła jedyna Polka w W Series.
Zobacz więcej na temat:  W Series Gosia Rdest SPORT Moto sport sporty motorowe