Polskie Radio
Section05
dynamo kijów

TYLKO U NAS Przed laty grali w Lidze Mistrzów. Teraz Dynamo nosi mundury

W tym tygodniu najbardziej elitarne rozgrywki na Starym Kontynencie wkroczą wreszcie w fazę ćwierćfinałów. Kibice oczekują wielkich emocji, choćby takich na miarę sezonu 1998/1999. Wtedy losy triumfu w Lidze Mistrzów ważyły się do doliczonego czasu gry ostatniego meczu, a Ukraińcy, nie po raz ostatni pokazali, że potrafią skutecznie rywalizować z większymi od siebie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Mistrzów 21/22 liga mistrzów manchester united fc barcelona dynamo kijów wojna na Ukrainie

Kibice Legii zbojkotują "Mecz o pokój" z Dynamem Kijów

"Nieznani Sprawcy", czyli grupa kibiców odpowiadająca m.in. za meczowe oprawy Legii Warszawa, zapowiedziała, że nie weźmie udziału w charytatywnym meczu "Wojskowych" z Dynamem Kijów. W oświadczeniu fani tłumaczą, że nie zamierzają wspierać właścicieli ukraińskiego klubu Ihora i Georgija Surkisów, których oskarżają o związki z Kremlem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Legia Warszawa dynamo kijów Ekstraklasa wojna na Ukrainie

"Mój synek wreszcie bezpieczny". Verbić podziękował Polakom

Piłkarz reprezentacji Słowenii i Dynama Kijów Benjamin Verbić przedostał się do Polski wraz z Tomaszem Kędziorą. "Chcę szczególnie podziękować mojemu koledze z drużyny i przyjacielowi Tomaszowi Kędziorze, premierowi RP, a także Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, którzy pomogli mi i mojej rodzinie w zapewnieniu bezpieczeństwa" - napisał na Instagramie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna wojna na Ukrainie reprezentacja Polski dynamo kijów