Polskie Radio
Section05
#folkwdomu

Kapela Bursów: "Dziwaczka guzowska" to nasza pieśń pochwalna dla Guzowa

- Sąsiadów mam wspaniałych, tolerancyjnych, zawsze kiedy moi bracia przyjeżdżają do mnie grać, to pukają w okna i proszą, żeby grać głośniej. Dookoła wszyscy są bardziej życzliwi dla siebie, każdy ma czas, żeby porozmawiać, pomóc, zapytać o to, czy szczególnie u starszych osób jest wszystko w porządku - mówiła Wiola Fijałkowska.
Zobacz więcej na temat:  folk #folkwdomu MUZYKA folklor muzyka ludowa

Rafał Bałaś: uczniowie bardziej mobilizują się do pracy

- To mnie pozytywnie zaskoczyło, ale rzeczywiście większość ćwiczy chętniej, bo w domu mogą do lekcji sięgać w dowolnym momencie, kiedy mają ochotę i pozytywne nastawienie. Jedno to to, że uczą się dla siebie, a drugie - żeby się tym dzielić. Chcemy im to umożliwić - mówił twórca instrumentów, muzyk, pedagog związany z Fundacją Braci Golec z Beskidu Żywieckiego.
Zobacz więcej na temat:  folk #folkwdomu MUZYKA folklor muzyka ludowa

Katarzyna Broda-Firla: wszystko postawiłam na jedną kartę

- Przeżyłam to bardzo ciężko, pandemia była kropelką, która przelała czarę. Depresja to może jeszcze nie była, ale przeżyłam małe załamanie psychiczne. Na szczęście mam wsparcie rodziny i przyjaciół, którzy dostarczyli mi dużo pozytywnych wiadomości i zachęt, żeby się nie poddawać. Postanowiłam, że się temu nie dam! - wyznała dołączając do akcji #folkwdomu Katarzyna Broda-Firla.
Zobacz więcej na temat:  folklor folk kultura ludowa #folkwdomu

Gosia Zagajewska i Ksawery Wójciński: to doświadczenie bardzo nas do siebie zbliża

- Żyję i pracuję jako czynnie grający muzyk. Straciłem mnóstwo wyjazdów, koncertów, nagrań, dlatego jest to bardzo przykre doświadczenie. Z drugiej strony bardzo mocno nad ono zbliża do siebie w domu - mówił znany kontrabasista, który razem z żoną na czas pandemii znalazł odskocznię w przypadkowo znalezionej książce.
Zobacz więcej na temat:  folk #folkwdomu MUZYKA folklor muzyka ludowa