Polskie Radio
Section05
łyżwiarstwo

Polska solistka z awansem. Kontrowersyjna Rosjanka dominuje

Rosyjska łyżwiarka figurowa Kamiła Walijewa, którą do startu w rywalizacji solistek dopuścił wyrok Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), prowadzi po programie krótkim. Reprezentantka Polski Jekaterina Kurakowa jest 24. na półmetku olimpijskiej rywalizacji podczas zimowych igrzysk w Pekinie. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska sporty zimowe

Dramat faworytek do złota. Polki daleko w walce drużyn

Polskie łyżwiarki szybkie w składzie: Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń zajęły ósme miejsce w wyścigu drużynowym na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W finale D przegrały z Białorusinkami. Złoto olimpijskie zapewniły sobie Kanadyjki po upadku Japonki Nany Takagi, który pozbawił je zwycięstwa. W rywalizacji mężczyzn triumfowali Norwegowie przed Rosjanami i Amerykanami. 
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie

Ostre słowa szefa WADA: miejsce takich osób jest w więzieniu

15-letnia Kamiła Walijewa wystąpi w konkursie solistek łyżwiarstwa figurowego na igrzyskach w Pekinie, mimo, że wokół łyżwiarki trwa zamieszanie związane z wykryciem w jej organizmie niedozwolonej substancji. - Trenerzy, lekarze, działacze, którzy decydują się podawać takie środki dzieciom, powinni zostać wyrzuceni ze sportu - podkreśla Witold Bańka, szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo sporty zimowe doping Witold Bańka WADA SPORT

Gdzie tu logika? Rywalki 15-letniej łyżwiarki pokrzywdzone

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) podjął decyzję, że rosyjska łyżwiarka figurowa Kamiła Walijewa będzie mogła wystartować w rywalizacji solistek w Pekinie. W ubiegły wtorek okazało się, że 15-latka uzyskała pod koniec grudnia pozytywny wynik testu na obecność środków dopingujących. Kolejną kontrowersyjną decyzją jest odwołanie ceremonii medalowych o ile 15-latka stanie na podium.
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska doping sporty zimowe

Afera dopingowa w Pekinie. Jest decyzja w sprawie 15-latki

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) podjął decyzję, że rosyjska łyżwiarka figurowa Kamiła Walijewa będzie mogła wystartować w rywalizacji solistek podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W ubiegły wtorek okazało się, że 15-latka uzyskała pod koniec grudnia pozytywny wynik testu na obecność środków dopingujących. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska doping sporty zimowe

Maliszewska i koleżanki wreszcie się uśmiechnęły

Reprezentantki Polski w short tracku, startujące w składzie: Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska, Nikola Mazur, Patrycja Maliszewska, zajęły drugie miejsce w finale B w rywalizacji sztafet na 3000 metrów podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W klasyfikacji końcowej Polki zajęły szóstą pozycję, a po złoto sięgnęły Holenderki. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 igrzyska igrzyska olimpijskie short track łyżwiarstwo Natalia Maliszewska

To nie tak miało być. Łyżwiarki daleko od podium w sprincie

Erin Jackson zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie. Amerykanka w łyżwiarstwie szybkim na 500 m pokonała Japonkę Moho Takagi i Rosjankę Angelinę Golikową. Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik, które wymieniano w gronie faworytek do medalu, nie zdołały nawiązać walki z czołówką.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska łyżwiarstwo szybkie sporty zimowe łyżwiarstwo Andżelika Wójcik Kaja Ziomek

Niedosyt łyżwiarek, przyczajony Stoch [9. DZIEŃ IO]

Dziewiątego dnia igrzysk olimpijskich w Pekinie Polacy wystąpili w sześciu konkurencjach. Monika Hojnisz-Staręga uzyskała najlepszy wynik podczas IO w biegu na dochodzenie, z kolei kobieca sztafeta w short tracku ukończyła rywalizację na szóstym miejscu. Niespodziankę chciały sprawić panczenistki w biegu na 500 metrów, lecz ostatecznie się nie udało. Tak relacjonowaliśmy niedzielne wydarzenia w Pekinie.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska sporty zimowe Monika Hojnisz Natalia Maliszewska Kaja Ziomek short track łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie biathlon narciarstwo alpejskie narciarstwo zjazdowe

Rekordowy konkurs. Stoch o krok od medalu [8. DZIEŃ IO]

W sobotnim konkursie na dużej skoczni zimowych igrzysk w Pekinie Kamil Stoch zajął czwarte miejsce. Na dystansie 500 m rywalizowali łyżwiarze szybcy z Piotrem Michalskim na czele. Ponadto odbyły się zmagania biathlonistów, biegaczek i łyżwiarek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 sporty zimowe Skoki narciarskie łyżwiarstwo szybkie łyżwiarstwo figurowe Kamil Stoch Piotr Żyła Dawid Kubacki Biegi narciarskie biathlon igrzyska olimpijskie igrzyska łyżwiarstwo

Historyczny wynik Polaka. Michalski 0,03 sek. od medalu

Na dystansie 500 metrów rywalizowali polscy łyżwiarze szybcy Piotr Michalski, Marek Kania i Damian Żurek. Najlepiej z nich spisał się mistrz Europy, który ostatecznie zajął piąte miejsce. Złoty medal zdobył Chińczyk Gao Tingyu, który ustanowił rekord olimpijski. XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie zakończą się 20 lutego. 
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie SPORT