Polskie Radio
Section05
łyżwiarstwo

Rosjanka nie zaakceptowała srebra. "Dlatego płaczę"

Rosyjska łyżwiarka figurowa Aleksandra Trusowa, mimo świetnego programu dowolnego, zdobyła w czwartek "tylko" srebrny medal w rywalizacji solistek, na co zareagowała bardzo emocjonalnie. - Trzy tygodnie jestem sama: bez rodziców, bez moich psów. Dlatego płaczę - wyjaśniała potem wicemistrzyni olimpijska z igrzysk w Pekinie. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska

TYLKO U NAS Polska łyżwiarka oczarowała Pekin: jestem zadowolona

- Jestem zadowolona, że udało mi się poradzić z tym stresem - przyznała Jekatierina Kurakowa w rozmowie z Rafałem Bałą z Polskiego Radia. Polska łyżwiarka figurowa zdobyła 126.76 pkt w programie dowolnym podczas rywalizacji solistek na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Impreza w Chinach zakończy się w niedzielę. 
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska SPORT łyżwiarstwo łyżwiarstwo figurowe TYLKO U NAS

Złoto i rekord Japonki. Polskie panczenistki daleko

Karolina Bosiek (+3,35 sek.) zajęła 17. miejsce, a Andżelika Wójcik (+3,60 sek.) była 20. w rywalizacji panczenistek na 1000 metrów podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Mistrzynią olimpijską na tym dystansie została Japonka Miho Takagi, która czasem 1:13,19 ustanowiła rekord olimpijski. Srebro zdobyła Holenderka Jutta Leerdam (+0,64 sek.), a brąz przypadł Amerykance Brittany Bowe (+1,42 sek.).
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska SPORT łyżwiarstwo szybkie łyżwiarstwo