Polskie Radio
Section05
radio dzieci

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Kasia Lisowska i Emilia Pawłowska

Tym razem podróże odbędę z pięknymi młodymi wokalistkami, każda wydała właśnie swój drugi album. W pierwszej godzinie prosto z Kielc w Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom pojawi się Kasia Lisowska, znana przede wszystkim z występów u boku Piaska. Opowie o swoich fascynacjach, pracy z dziećmi, leczeniu "zmęczonych głosów" i o swojej pierwszej miłości. Będzie też o synestezji, czyli "widzeniu muzyki".
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński piosenka radio dzieci

"Strefa rodzica". Dlaczego spadła liczba zawieranych w Polsce małżeństw?

Statystyki podają, że w roku 2020 spadła nie tylko liczba rozwodów, ale też zawieranych małżeństw w Polsce. Według niektórych przyczyną tego zjawiska jest np. przekładanie uroczystości ślubnych na późniejszy termin, czy też utrudnienia w sądach wynikające z pandemii i obostrzeń. Inni natomiast uważają, że jest to skutek zmiany podejścia do zakładania rodzin lub pielęgnacji więzi miedzy ludźmi. O opinię na ten temat zapytaliśmy w Strefie Rodzica psychologa, Sabinę Zalewską oraz socjologa i prezesa Fundacji Mamy i Taty, Marka Grabowskiego.
Zobacz więcej na temat:  radio dzieci radio dla dzieci

Konkurs dla uczniów szkół XI programu "Twoje dane – Twoja sprawa"

Urząd Ochrony Danych Osobowych ogłosił 28 stycznia 2021 r. konkurs dla uczniów szkół uczestniczących w XI edycji programu "Twoje dane – Twoja sprawa". Temat tegorocznego konkursu dla uczniów brzmi: Życie rodzinne online i offline. Porozmawiajmy o ochronie danych osobowych. Ponadto w oddzielnym konkursie wybierzemy najlepszą inicjatywę edukacyjną. Program "Twoje dane - Twoja sprawa" skierowany do uczniów i nauczycieli służy pozyskaniu praktycznych umiejętności sprzyjających skutecznej ochronie danych osobowych.
Zobacz więcej na temat:  dane osobowe radio dzieci radio dla dzieci