Dwa Teatry 2026. Magdalena Małecka-Wippich: "Potop" to rodzaj realizmu magicznego - Pierwszą rzeczą zawsze jest tekst. A tutaj mamy tekst, który niesie. Gdynia nie jest wcale moim miastem, ale ta historia po prostu mnie urzekła. Z jednej strony mamy tu kontekst bardzo lokalny, a jednocześnie jest to opowieść o całym świecie, o umieraniu, o przyrodzie, o ukrytych lękach, o czymś magicznym... Właściwie to jest to rodzaj realizmu magicznego - mówiła w Dwójce Magdalena Małecka-Wippich, reżyserka słuchowiska "Potop", nagrodzonego Grand Prix 25. Festiwalu "Dwa Teatry". Zobacz więcej na temat: Dwa Teatry Festiwal Dwa Teatry TEATR KULTURA Małgorzata Szymankiewicz Katarzyna Hagmajer-Kwiatek Magdalena Małecka-Wippich Sopot Maria Maj Anna Seniuk Jarosław Tumidajski Andrzej Brzoska Ewa Konstancja Bułhak Mariusz Bonaszewski Dwójka
"Potop". Słuchowisko na podstawie książki Salci Hałas w adaptacji i reżyserii Magdaleny Małeckiej-Wippich Głównymi bohaterkami słuchowiska są kobiety - Halina, Babka Szwajcerowa i zmagająca się z depresją Zośka. Halina, popadająca w swoistą logoreę, jest wiodącym głosem całej opowieści. Z jednej strony kobiety reprezentują w świecie to co magiczne i wymykające się słowom (nie bez powodu jedna z nich okaże się czarownicą). Z drugiej zaś, ich wypowiedzi stanowią swoiste odbicie współczesnej rzeczywistości - kobiety monologują, powtarzając zasłyszane w radio czy internecie prawdy. Zobacz więcej na temat: Teatr Polskiego Radia TEATR Magdalena Małecka-Wippich Paweł Szaliński Marcin Wippich Beata Jankowska Maria Maj Anna Seniuk Agata Różycka Krystyna Czubówna Arkadiusz Brykalski słuchowisko