Polskie Radio
Section05
Sporty walki

UFC: pięcioro Polaków wystąpi w tym roku. Zobacz kiedy walki

Jesień w UFC w tym roku przyniesie aż pięć walk z udziałem Biało-Czerwonych. Najważniejsze stoczą Jan Błachowicz i Mateusz Gamrot, bo ewentualne wygrane mogą im dać przepustkę do starć o mistrzowski pas. Oprócz nich zobaczymy jeszcze Karolinę Kowalkiewicz, a ostatnio ogłoszono terminy i rywali dla Marcina Prachnio i Michała Oleksiejczuka.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Sporty walki MMA UFC Mateusz Gamrot Jan Błachowicz

KSW: wygrana Omielańczuka potwierdzona. Będzie rewanż

Najpierw była kontrowersyjna decyzja i fala "hejtu" w internecie. Potem wściekły właściciel federacji wyrzucił z pracy dwóch sędziów. Wreszcie powołanie międzynarodowej komisji, która orzekła, że o skandalu w walce Daniel Omielańczuk - Michal Martinek nie ma mowy. Z czego więc wynika tak duże zamieszanie wokół tego akurat starcia, do którego doszło na ostatniej gali KSW 75?
Zobacz więcej na temat:  SPORT Sporty walki MMA KSW

Boks to sport z zasadami i walka z własnymi emocjami

– Boks i sport w ogóle to sposób na panowanie nad swoimi emocjami, chodzi o ujarzmianie afektów i tzw. zimną głowę. Zasad bokserskiego pojedynku jest bardzo wiele, a tak naprawdę wygrywa się siłą woli – mówił w Trójce dr Marcin Darmas, dziennikarz i były bokser. Naszym gościem był również Piotr Gralak, autor filmu dokumentalnego o Romanie Misiewiczu, wicemistrzu Polski z 1978 roku.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Cygler Sporty walki boks