X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
toczeń

Międzynarodowy Dzień pamięci zmarłych na AIDS - "7 tygodni nadziei"

Samotny inżynier bierze z ulicy 20-letniego bezdomnego, który okazał się chłopcem wybitnie zdolnym, wrażliwym , ale już o skomplikowanym życiorysie. . Po 7 tygodniach wspólnego mieszkania w warunkach zbliżonych do rodzinnych - Krzysztof ucieka i ... popełnia samobójstwo. Z pamiętników i wierszy pozostawionych inzynier dowiaduje się, że jego podopieczny był narkomanem i nosicielem wirusa HIV, wszedł w konflikt z prawem. Chłopak, przez cały czas toczył samotną walkę z nałogiem. Marzył o innym życiu. Przegrał. Inżynier, który pokochał go jak syna nie może się otrząsnąć z tej śmierci. Ma poczucie winy, że za mało dla niego zrobił.
Zobacz więcej na temat:  AIDS HIV Janina Jankowska mieszkanie toczeń

"Łzy sołtysa"

Panoramiczny, wieloelementowy reportaż z gminy Sarnaki ukazujący jej mieszkańców w przede dniu wejścia do Unii Europejskiej. Okazuje się, że w małej gminie o ubogich glebach zdawałoby się żadnych możliwościach, zagubionej w lasach tuż przy granicy białoruskiej - toczy się życie barwne. , ciekawe, pełne nowych pomysłów na lepszą przyszłość. "Łzy sołtysa" to nazwa kabaretu działającego przy sarnackim Gminnym Ośrodku Kultury, a piosenki i teksty programu humorystycznie komentują rzeczywistość. Reportaż otrzymał wyróżnienie w ostatnim konkursie SDP.
Zobacz więcej na temat:  Łzy toczeń Unia Europejska

"Ratujcie Buźkę"

Polacy mieszkający w różnych krajach świata niemal codziennie spotykają się...w internecie w.... "Polskim Podwórku" czyli jednej w liście dyskusyjnej w języku polskim . W tym wirtualnym miejscu rodzą się realne przyjaźnie. Historia organizowania pomocy Polce uwięzionej w Dżakarcie w czasie zamieszek w Indonezji toczy się w przestrzeni internetowej i pokazuje nowe zjawisko budowanie tą drogą wspólnoty i bliskości ludzi. Właśnie poprzez internet łatwiej mobilizujemy się do działania, stać nas na serdeczność, ofiarność i troskę o człowieka, którego nie widzieliśmy na oczy. Jak to się dzieje? O tym opowiada reportaż Małgorzaty Sawickiej z Radia Lublin Audycja ta uzyskała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu Radiowego "Polska i Świat 1998".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA internet toczeń Dżakarta Lublin