Polskie Radio
Section05
zakupy w internecie

Dzień Darmowej Dostawy: do akcji przyłączyło się 2,5 tys. e-sklepów

Ponad 80 proc. Polaków posiadających dostęp do sieci chce w tym roku kupić prezenty przez internet – wynika z badań ARC Rynek i Opinia. Internauci podkreślają, że tak jest taniej i że mają większy wybór. We wtorek po raz piąty będą mogli oszczędzić na kosztach przesyłki. Do Dnia Darmowej Dostawy przyłączyło się w tym roku ponad 2,5 tys. e-sklepów.
Zobacz więcej na temat:  zakupy online zakupy w internecie zakupy w sieci

Konsumenci będą korzystać z lepszej ochrony swoich praw

Już niebawem zacznie się gorączka zakupów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób kupować, aby w razie konieczności, skutecznie zareklamować towar lub usługę. Tym bardziej, że 25 grudnia wejdzie w życie ustawa o prawach konsumenta, która zmieni zasady dotyczące sprzedaży przez Internet, na pokazach, prezentacjach, ale także w sklepach tradycyjnych.
Zobacz więcej na temat:  konsument NBP prawo zakupy w internecie

Platformy e-commerce alternatywą dla zakupów w galeriach handlowych

Specjalnie zaprojektowane platformy internetowe sprzedające ubrania polskich projektantów przyczyniają się do popularyzacji niezależnej mody. Również w Polsce za pośrednictwem portali internetowych konsumenci coraz chętniej kupują ubrania młodych projektantów. Największą popularnością cieszą się elementy garderoby, które można kupić bez mierzenia: T-shirty, sukienki oraz tuniki.
Zobacz więcej na temat:  moda zakupy w internecie