Polskie Radio
Section05
Antoni Macierewicz

Zapad 2017: ćwiczenia czy prowokacja?

Od miesięcy budzą zaniepokojenie nie tylko sąsiednich krajów, ale również części samych Białorusinów i NATO. Dlaczego Białoruś zdecydowała się na zaproszenie 80 międzynarodowych obserwatorów na wrześniowe rosyjsko-białoruskie ćwiczenia Zapad 2017? Gośćmi audycji Spojrzenie na Wschód byli Wojciech Lorentz (PISM) i Witold Repetowcz (Defence24).
Zobacz więcej na temat:  Zapad 2017 wojsko Rosja Białoruś Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej

Obrona przeciwlotnicza wymaga wzmocnień

System rakietowy Patriot trafi do Polski najpóźniej w 2022 r. - powiedział we wtorek minister obrony Antoni Macierewicz. Dodał, że Polska kupi też od Amerykanów więcej wyrzutni rakietowych Homar niż pierwotnie zakładano. O memorandum na zakup systemu Patriot i polskim systemie obrony przeciwlotniczej mówili w audycji Café Armia Andrzej Kiński z „Wojska i Techniki” i Michał Likowski z magazynu „Raport”.
Zobacz więcej na temat:  wojsko armia Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej Donald Trump

Antoni Macierewicz: dziękuję Polskiemu Radiu za prawdę

- Polskie Radio odegrało ogromną rolę w szczycie NATO. Przekazywanie prawdy o siłach zbrojnych jest działaniem na rzecz Polski. W czasach, gdy dywersja informacyjna ma olbrzymie znaczenie, mówienie prawdy przez media jest rzadkością. Prezydent Trump też tego doświadcza, podobnie jak my – mówił na antenie Polskiego Radia 24 minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump USA Antoni Macierewicz Patriot Ministerstwo Obrony Narodowej