Polskie Radio
Section05
Antoni Macierewicz

Szef MON we Francji. Polska kupi francuskie okręty podwodne?

„W najbliższych miesiącach poznamy decyzję polskiego rządu w sprawie zakupu francuskich okrętów podwodnych” – zapowiedział wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk. W środę we Francji przebywał minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Mówił o tym w audycji Północ – Południe Michał Likowski, redaktor Raportu Wojsko – Technika.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Francja wojsko Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej Michał Dworczyk

Spotkanie prezydenta z prezesem PiS. "istniało napięcie"

Prawie 2,5 godziny trwało spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim. - Prezydent zadeklarował w rozmowie z prezesem PiS, że jest zwolennikiem prawdziwej reformy wymiaru sprawiedliwości i liczy, że jego projekty ws. SN i KRS będą poparte w Sejmie - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. O spotkaniu prezydenta z prezesem PiS mówili w audycji Podsumowanie Tygodnia Karol Gac („Do Rzeczy”) i Adam Buła („Polska The Times”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Antoni Macierewicz Ryszard Czarnecki Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość prezydent Krzysztof Łapiński

Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. "Całkiem udane targi"

Pięć ważnych dla armii umów podpisano w trakcie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Kontrakty przewidują dostawy między innymi: karabinów dla strzelców wyborowych, sprzętu noktowizyjnego, min przeciwpancernych oraz pojazdów rozpoznania o kryptonimie „Żmija”. Zakończona w piątek na Targach Kielce 25. edycja MSPO zgromadziła 618 wystawców z 27 państw i 67 oficjalnych delegacji z 49 krajów. Kieleckie targi podsumowywali w audycji Café Armia Juliusz Sabak z Defence24.pl i Mariusz Cielma z „Nowej techniki Wojskowej”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojsko Antoni Macierewicz Kielce Ministerstwo Obrony Narodowej