Polskie Radio
Section05
Radosław Sikorski

Debata Dnia: kolejna odsłona afery taśmowej

Portal tvp.info ujawnił treść rozmowy między Radosławem Sikorskim, b. szefem MSZ i Jackiem Krawcem, ówczesnym prezesem PKN Orlen. Nagranie pochodzi z jednej z warszawskich restauracji. Rozmowa dotyczy m.in. polskich uczelni i kosztów edukacji dzieci szefa dyplomacji. Radosław Sikorski ostro skrytykował kadrę uniwersytecką, a rektorów nazwał nierobami. O kolejnej odsłonie afery taśmowej w Debacie Dnia rozmawiali Janusz Schwertner (Onet.pl) i Karol Gac (DoRzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Radosław Sikorski afera taśmowa Platforma Obywatelska Orlen

Kolejna odsłona afery taśmowej. "Jestem oburzony"

– Jestem oburzony tym, co usłyszałem – mówił w Rozmowie PR24 Paweł Grabowski. Poseł Kukiz’15 w ten sposób odniósł się do ujawnionej przez portal tvp.info rozmowy ówczesnego szefa PKN Orlen Jacka Krawca z ówczesnym szefem MSZ Radosławem Sikorskim. Dotyczy ona m.in. finansowania uniwersytetów. Sikorski mówi o rektorach polskich uniwersytetów: nieroby.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kukiz'15 Sejm afera taśmowa Radosław Sikorski Platforma Obywatelska Orlen POLSKA

Rafineria w Możejkach dla Rosjan? Komentarze

– Pamiętajmy, że to były czas, gdy Rosjanie robili podchody nie tylko pod zakup Możejek, ale tez Lotosu. Gdyby się Rosjanom udało, to Orlen byłby w trudnej sytuacji, mógłby nawet zostać przejęty. Jeśli na serio była rozważana tego typu transakcja, to byłby ogromny błąd, gdyby do tego doszło – powiedział w audycji Debata Dnia Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny). Gościem debaty był też Mikołaj Wójcik (Fakt).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Orlen Radosław Sikorski Litwa afera podsłuchowa afera taśmowa

Poseł Kukiz’15 o kibicach Legii: jestem z nich dumny

- Jestem historykiem i już wiele lat temu przypominałem, że środowiska kibicowskie są wśród grup, które w szczególny sposób pielęgnują idee patriotyczne - tak w audycji Rozmowa PR24 poseł Kukiz’15 Józef Brynkus skomentował oprawę meczu Legia Warszawa – FK Astana, odnoszącą się do Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  afera podsłuchowa Radosław Sikorski Kukiz'15 Powstanie Warszawskie Legia Warszawa reparacje wojenne POLSKA

Ekspert o zakupie Możejek: to była mądra decyzja

Portal TVP Info opublikował nagraną rozmowę byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i ówczesnego prezesa PKN Orlen Jacka Krawca z lutego 2014 roku. Konwersacja odbyła się w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele. W trakcie rozmowy poruszona została kwestia rafinerii Orlen Możejki, znajdującej się na Litwie. Radosław Sikorski zapytał prezesa Orlenu czy w kwestii rafinerii chciałby podjąć jakieś ruchy. O rafinerii w Możejkach mówił w audycji Gorący Temat ekonomista Sławomir Horbaczewski.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski Jacek Krawiec afera podsłuchowa afera taśmowa

Afera taśmowa. Ujawniono rozmowę Sikorskiego z Krawcem

Portal TVP Info opublikował nagraną rozmowę byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i ówczesnego prezesa PKN Orlen, Jacka Krawca, z lutego 2014 roku. Spotkanie odbyło się w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele. O tym co jest w nowych nagraniach opowiadali w PR24 reporterka Polskiego Radia 24 Małgorzata Głogowska, Bartłomiej Sawick i Marcin Roszkowskii z portalu BiznesAlert,a także Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  afera podsłuchowa afera taśmowa Radosław Sikorski Jacek Krawiec Litwa

„PO odpowiedziała za taśmy w ostatnich wyborach”

- Platforma Obywatelska odpowiedziała już za taśmy w ostatnich wyborach. Nie sądzę więc, że w tej chwili spowoduje to kolejne duże spadki w PO. Elektorat się już bowiem z tym oswoił i poniekąd rozliczył tych polityków w tych wydarzeń – powiedział w Polskim Radiu 24 politolog, specjalista od wizerunku Andrzej Pomarański.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska afera podsłuchowa afera taśmowa Radosław Sikorski Jacek Krawiec Andrzej Halicki

Nowe taśmy PO. "Może nie będzie to trzęsienie ziemi"

Portal tvp.info ujawnił w niedzielę nowe nagrania z restauracji „Sowa i przyjaciele” z końca lutego 2014 roku. Na taśmach znalazła się rozmowa ówczesnego szefa MSZ Radosława Sikorskiego z ówczesnym prezesem Orlenu Jackiem Krawcem. Politycy nazywają szefa PO Grzegorza Schetynę „żulikiem bez poglądów”. O kolejnych nagraniach polityków PO mówił w audycji Gorący Temat Jakub Jałowiczor, publicysta „gościa Niedzielnego”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 afera podsłuchowa Platforma Obywatelska Sławomir Nowak Radosław Sikorski Grzegorz Schetyna Jacek Krawiec

Przesłuchanie Donalda Tuska i polskie roszczenia za II WŚ

 - Przesłuchanie Donalda Tuska wpisuje się w bieżący konflikt polityczny w Polsce. Sam Donald Tusk odpowiadał dziś na pytania używając argumentów politycznych - powiedział w kontekście czwartkowego przesłuchania byłego premiera w prokuraturze politolog dr Andrzej Anusz. W programie mowa była także o polskich roszczeniach za II Wojnę Światową. O reparacjach wojennych od Niemiec mówił publicysta, ekspert ds. niemieckich Janusz Tycner.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk katastrofa w Smoleńsku reparacje wojenne Radosław Sikorski Andrzej Anusz Niemcy II wojna światowa

Trybunał Stanu za Smoleńsk? "Tusk, Kopacz, Sikorski..."

– Poważnie należy się zastanowić nad odpowiedzialnością karną lub przed Trybunałem Stanu dla najważniejszych osób w państwie. Przede wszystkim dotyczy to ówczesnego premiera, ale też Ewy Kopacz czy ministrów Sikorskiego i Arabskiego – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania  Jacek Świat, poseł PiS. Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej ujawniają liczne błędy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa w Smoleńsku PiS Trybunał Stanu Donald Tusk Ewa Kopacz Radosław Sikorski Tomasz Arabski ekshumacja Andrzej Seremet Rosja POLSKA

Czy Radosław Sikorski kłamał w sądzie?

Według "wSieci", były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski mijał się z prawdą mówiąc, że nie miał żadnej wiedzy na temat organizacji wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w kwietniu 2010 roku. Zeznania były złożone pod przysięgą. W Polskim Radiu 24 komentarz Marcina Wikły, współautora publikacji tygodnika.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski Smoleńsk Katyń Marcin Wikło Tomasz Arabski Władysław Stasiak Lech Kaczyński katastrofa smoleńska POLSKA katastrofa w Smoleńsku

Ryszard Czarnecki: Sikorski może mieć duże problemy

- Myślę, że sprawę wyjaśni wymiar sprawiedliwości. To bardzo poważne oskarżenia - mówił w Polskim Radiu 24 wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki. W nowym wydaniu tygodnika "wSieci" dziennikarze dowodzą, że Radosław Sikorski zeznając pod przysięgą mijał się z prawdą w sprawie zaangażowania MSZ w organizację obchodów rocznicowych w Katyniu w 2010 r.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki Prawo i Sprawiedliwość Francja Radosław Sikorski