Polskie Radio
Section05
aborcja

"Czarny wtorek". Demonstracje w całej Polsce

– Nie składamy broni. Walczymy o prawa kobiet w Polsce. O legalną i bezpieczną aborcje oraz szeroki dostęp do antykoncepcji – mówiła w "Pulsie Trójki" Krystyna Kacpura, dyrektor Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Krystyna Kacpura. Prawo do życia i prawna ochrona życia przysługują człowiekowi od momentu jego poczęcia – tłumaczył dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA protest aborcja Warszawa

Czarny protest w Warszawie i stu innych miastach Polski

„Czarny wtorek - wielka zbiórka” - to hasło kolejnego Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, zorganizowanego w wielu polskich miastach. - Wychodzimy na ulice, bo walka nadal trwa - szykują się kolejne projekty odebrania nam wolności i godności. Dlatego zbieramy się i zbieramy podpisy pod projektem Ratujmy Kobiety 2017” – zapowiadają organizatorki protestu. O proteście kobiet mówiły w Polskim Radiu 24 Magdalena Korzekwa-Kaliszuk (prawnik i publicystka) i Katarzyna Kondej (prawnika).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kobieta aborcja PiS

Za aborcją lub przeciw niej. Powstają dwa nowe projekty

W połowie października do Sejmu ma trafić obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" liberalizujący prawo aborcyjne - poinformowała w sobotę w Koszalinie Barbara Nowacka, liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska. Pod projektem zebrano już wymaganą liczbę 100 tys. podpisów. Z kolei komitet inicjatywy #ZatrzymajAborcję od września zbiera podpisy pod obywatelskim projektem, zaostrzającym prawo aborcyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm ustawa aborcja

"Moralny drogowskaz dla pracowników służby zdrowia"

Zapłodnienie in vitro i aborcja to wielkie zło moralne - powiedział konsultor Papieskiej Rady ds. Zdrowia o. prof. Maurizio Faggioni podczas prezentacji Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia. Debata na temat Karty odbyła się w siedzibie episkopatu. Jej uczestnicy podkreślali, że dokument ten jest "moralnym drogowskazem dla pracowników służby zdrowia".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja in vitro Kościół katolicki aktualności katolickie