Polskie Radio
Section05
alkoholizm

Religia: Akcja Różaniec do Granic

7 października podczas wydarzenia Różaniec Do Granic, cała Polska wzdłuż granic zostanie otoczona modlitwą różańcową. Archidiecezja Gdańska organizuje też Różaniec Do Granic dla dzieci. Najmłodsi z różańcami w dłoniach staną do modlitwy wzdłuż granicy na Westerplatte. O akcji w audycji Rozmowa Kulturalna mówił jej koordynator Łukasz Witkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Kościół chrześcijaństwo Kościół katolicki alkoholizm Różaniec do Granic

Warszawa: trwa Narodowy Kongres Trzeźwości

W Polsce milion osób jest uzależnionych od alkoholu, a prawie 5 mln Polaków mierzy się z problemem alkoholowym w swoich rodzinach. O problemie alkoholizmu rozmawiali w audycji Północ Południe ks. dr hab. Grzegorz Polok z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Tomasz Biernat z Fundacji „Signum Magnum” i ojciec Oskar Józef Puszkiewicz, członek zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 alkoholizm uzależnienia Warszawa alkohol

"Łatwiej dziś kupić pół litra niż bochenek chleba"

- Wydawałoby się, że alkoholizm to jeden z PRL-owskich przeżytków - coś, co w miarę poprawy ogólnej sytuacji powinno zanikać. Zaskakujące są więc informacje, że spożycie alkoholu - w porównaniu z czasami komunistycznymi – wzrosło – powiedział w Debacie Dnia Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego. Gościem audycji był także Janusz Schwertner z Onet.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 alkoholizm nałóg alkohol

Alkoholizm. Polacy "zagubieni w wolności" piją coraz więcej

- Jako Polacy nie umiemy posługiwać się alkoholem etylowym. Na pewnym etapie historii naszego narodu zaakceptowaliśmy narkotyczny sposób jego używania – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. dr hab. Krzysztof Wojcieszek. Odniósł się w ten sposób do trwającego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Narodowego Kongresu Trzeźwości. O wydarzeniu mówił w Polskim Radiu 24 także Rafał Porzeziński, dyrektor radiowej Jedynki.  
Zobacz więcej na temat:  alkoholizm alkohol psychologia uzależnienia Rafał Porzeziński