Polskie Radio
Section05
niepełnosprawni

200 lat Instytutu Głuchoniemych w Warszawie

Warszawski Instytut Głuchoniemych ma ogromne tradycje i osiągnięcia na skalę międzynarodową w edukacji osób niesłyszących. Ta jedna z najstarszych placówek na świecie zajmujących się pomocą osobom głuchoniemym, dziś skutecznie łamie stereotypy dotyczące ich funkcjonowania w przestrzeni publicznej. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska społeczeństwo niepełnosprawni niepełnosprawność szkoła dzieci zdrowie zdrowie dziecka

Pracodawcy zatrudniający niepełnosprawnych nagrodzeni

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się podsumowanie konkursu pod hasłem „Lodołamacze”, adresowanego głównie do pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. W Polsce, według różnych źródeł i kryteriów oceny, jest takich osób od 4,5 do 7 milionów. Tylko jedna czwarta z nich pracuje, czyli o połowę mniej niż w Unii Europejskiej.    
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni praca pracodawcy pracownicy Dariusz Kwiatkowski

Festiwal Kultury Bez Barier. "Nie bój się chcieć"

Zrealizowanie ponad 265 wydarzeń dla osób z niepełnosprawnościami w 19 miastach to plan na 5. edycję Festiwalu Kultury Bez Barier. Impreza, której misją jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających swobodny dostęp do wydarzeń i miejsc kultury, rozpocznie się 29 września i potrwa do 15 października. O szczegółach opowiedział Robert Więckowski, wiceprezes Fundacji "Kultura Bez Barier".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepełnosprawni

Kobiety Sukcesu: Danuta Sztencel, lekarz z muzyczną pasją

Z pochodzenia – zagłębianka z Górnego Śląska, z wyboru – mieszkanka Zakopanego. Z wykształcenia i zawodu dr dermatologii, z pasji miłośniczka muzyki klasycznej. Ponadto Danuta Sztencel aktywnie działa na polu pomocy osobom niepełnosprawnym. W audycji „Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu” opowiedziała o tym, jak zawód lekarza i miłość do muzyki wpłynęły na jej życie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zakopane medycyna estetyczna niepełnosprawni