Polskie Radio
Section05
pkb

„Za pieniędzmi dla lekarzy powinien iść interes państwa”

Do 2025 roku nakłady na służbę zdrowia mają wzrosnąć do 6 procent PKB. Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy w tej sprawie - poinformował minister Henryk Kowalczyk - szef Komitetu Stałego. Lekarze rezydenci nie są zadowoleni z propozycji rządu. O ich proteście i propozycji Ministerstwa Zdrowia mówili w audycji Rozmowa PR24 Urszula Pasławska (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Adam Andruszkiewicz (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  pkb Ministerstwo Zdrowia lekarz Konstanty Radziwiłł Kukiz'15 PSL

Ekspert: większe nakłady na ochronę zdrowia to konieczność

Wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL, Jarosław Biliński, poinformował, że „prawdopodobnie protest w formie głodówki rozleje się na cały kraj”. W magazynie Północ-Południe o strajku lekarzy rezydentów i problemach dotyczących funkcjonowania rodzimego systemu opieki zdrowotnej mówił dr Stanisław Maksymowicz, ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego ds. zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  NFZ pkb lekarz Konstanty Radziwiłł Ministerstwo Zdrowia protest

Dziś decyzja RPP ws. wysokości stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje w środę o wysokości stóp procentowych w Polsce. Od tego, co postanowi, zależy oprocentowanie lokat i kredytów w złotych. W Rządach Pieniądza rozmowa z Maksymilianem Wysockim z Gazety Bankowej, Piotrem Soroczyńskim z Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i Markiem Zuberem, ekonomistą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rada Polityki Pieniężnej stopy procentowe pkb wzrost gospodarczy