Studniówka 2024. Jak się przygotować na najważniejszy bal?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2024 21:48
Początek roku to czas studniówek. Niektórzy maturzyści mają ją już za sobą, ale są też tacy, którzy przygotowują się do pierwszego ważnego balu w swoim życiu. Dziennikarze Czwórki Mateusz Kulik i Kamil Jasieński podpowiadają, gdzie w sieci szukać inspiracji stylistycznych, żeby w ten wieczór prezentować się wyjątkowo. Sprawdzamy też, jakie hity zabrzmią na studniówkowych parkietach. 
Studniówka 2024. Za nami już pierwsze bale. Na zdjęciu XII studniówka w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu
Studniówka 2024. Za nami już pierwsze bale. Na zdjęciu XII studniówka w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu Foto: PAP/Maciej Kulczyński
  • Nastał czas studniówek. To ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia.
  • Istotnymi jej elementami są eleganckie stroje, wyszukany makijaż i właściwy dobór dodatków. 
  • W sieci można znaleźć wiele filmików z tutorialami i relacjami ze studniówek.
  • Ważna jest także muzyka. Wśród utworów, które królują na studniówkowych parkietach, są "Matura" Czerwonych Gitar, a także przebój Maty "Sto dni do matury". 

Od stycznia trwają studniówki. Wielu uczniów już ma szaleństwa studniówkowej nocy za sobą, ale są również tacy, którzy się dopiero do niej przygotowują. W Czwórce nasi dziennikarze scrollują internet w poszukiwaniu informacji i podpowiadają, jak się przygotować do najważniejszego balu w życiu uczniów. - Temat studniówki jest w ostatnich tygodniach niesamowicie popularny w internecie i bardzo dużo filmów można znaleźć z hasztagiem #Studniówka2024 - mówi Mateusz Kulik. - Media społecznościowe zalane są tutorialami i relacjami ze studniówek. Jest co oglądać, a przy okazji wiele można się dowiedzieć.


Studniówka 2024. Inspiracje z internetu

Tegoroczni maturzyści mogą znaleźć mnóstwo filmików podpowiadających, w jaki sposób się ubrać i jak się wystylizować na studniówkę. Internauci mają rady zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dziewczyny mogą się dowiedzieć, jakie sukienki, fryzury i dodatki królują na balach, a panowie uzyskają informację, jaki garnitur, buty, pasek wybrać i jak je połączyć, żeby dobrze się prezentować w ten wyjątkowy wieczór.

 Źr. YouTube/Polonez II L.O. im. S. Batorego Warszawa. Studniówka 2024

Studniówkowe przeboje

Tak jak ważny jest ubiór i wygląd maturzystów, ważne jest miejsce imprezy, ale także oprawa muzyczna. - Przede wszystkim musi zagrać bardzo dobra muzyka. DJ ma często nie lada decyzję do podjęcia: na jaki styl w danym roku postawić - mówi Kamil Jasieński. - Jeżeli chodzi o przeboje na studniówkę, to utwory można podzielić na kilka kategorii. Na wszystkich studniówkach pojawiają się utwory, przy których bawili się nasi rodzice, a nawet i dziadkowie.

Źr. YouTube/Elektryczne Gitary - Dzieci wybiegły (official video)

Jak zaznacza dziennikarz Czwórki, żelaznymi punktami udanej imprezy są Czerwone Gitary i "Matura", Elektryczne gitary i "To już jest koniec", ewentualnie "Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły".

- Potem pojawiają się ponadczasowe przeboje Michaela Jacksona, zespołu Wham! czy Madonny, wszyscy sobie przy tym śpiewają - opowiada. - Oczywiście później pojawia się współczesny rap, hard bass, disco, trochę house czy muzyka tworzona przez rówieśników maturzystów, no i też oczywiście trochę elektroniki. Ale absolutnym królem i mistrzem wszystkich studniówek jest Mata. Można także się natknąć na przyśpiewki ludowe i nie tylko. Żeby impreza dobrze się kręciła, przyśpiewek musi być jak najwięcej.


Źr. YouTube/Mata/100 dni do matury


Posłuchaj
14:49 Czwórka/Reset - studniówki 05.02.2024.mp3 Studniówka 2024. Jak się przygotować na najważniejszy bal (Reset/Czwórka)

 


Zobacz także: 


***

Tytuł audycji: "Reset"

Prowadzi: Mateusz Kulik

GośćKamil Jasieński (dziennikarz Czwórki)

Data emisji: 05.02.2024

Godzina emisji: 18.15

aw/wmkor


Czytaj także

Kto to napisał? Sztuczna inteligencja nie rozpoznaje swoich treści

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2023 13:20
Sztuczna inteligencja przestaje odróżniać teksty napisane przez samą siebie od tych napisanych przez człowieka. - Pracujemy nad uwzględnieniem opinii i obecnie badamy bardziej efektywne techniki pozwalające potwierdzić pochodzenie tekstu - zapowiadają twórcy chatbota GPT. 
rozwiń zwiń