Polskie Radio
Section05
ChatGPT

Coraz większa popularność ChatGPT. Zybertowicz: to przełom o negatywnym charakterze

W mojej ocenie to przełom o negatywnym charakterze; następuje bowiem przekroczenie bezpiecznej granicy rozwoju technologii. Można nawet powiedzieć – takie głosy są obecne – że szerokie udostępnienie ChatuGPT to w istocie eksperyment nieetyczny - zauważył w rozmowie z PAP prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog i doradca prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ChatGPT internet technologia cyberbezpieczeństwo

Sztuczna inteligencja: przydatna i potrzebna, czy jednak niebezpieczna?

Wynalezienie maszyny parowej, a dokładniej udoskonalenie atmosferycznego silnika parowego Thomasa Newcomena dokonane w 1763 roku przez Jamesa Watta, zmieniło życie ludzi na całym świecie. Symbolicznie ten właśnie rok przyjmuje się za początek rewolucji przemysłowej, która właściwie trwa do dzisiaj. A jej najnowszym osiągnięciem jest AI, czyli sztuczna inteligencja.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA sztuczna inteligencja ChatGPT komputer kwantowy Michał Kowarski Tomasz Miara futuryzm Trójka roboty

Kto jest lepszy: sztuczna inteligencja czy ludzki mózg? Odpowiedź jest znana

Sztuczna inteligencja uczy się coraz więcej i coraz więcej potrafi. Oczekuje się, że sztuczna inteligencja będzie realizować czynności właściwe ludzkiemu mózgowi, między innymi rozpoznawanie mowy, planowanie, analizowanie i rozwiązywanie problemów.  Polscy naukowcy sprawdzili, czy słynny ChatGPT rozumie… żarty.
Zobacz więcej na temat:  sztuczna inteligencja STYL ŻYCIA futuryzm NAUKA Witold Lazar Trójka ChatGPT