Laureat Studenckiego Nobla: lubię nieść pomoc innym

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2023 10:03
- Uwielbiam się angażować w przeróżne projekty, dzięki którym będę mógł nieść pomoc innym Chcę się realizować dzieląc się moją pasją, bo lubię pracować z ludźmi - mówił laureat Studenckiego Nobla w kategorii Działalność Społeczna, Jakub Wojtacha.
Laureaci nagrody Studencki Nobel 2023, od lewej: w kategorii Nauki społeczne - Andrzej Porębski, w kategorii Nauki techniczne - Mateusz Krzyziński, w kategorii Dziennikarstwo i literatura - Maria Lipińska, w kategorii Nauki przyrodnicze i energetyka - Magdalena Trusińska, w kategorii Nauki ekonomiczne - Jarosław Pawlik, w kategorii Sztuka - Olena M
Laureaci nagrody Studencki Nobel 2023, od lewej: w kategorii Nauki społeczne - Andrzej Porębski, w kategorii Nauki techniczne - Mateusz Krzyziński, w kategorii Dziennikarstwo i literatura - Maria Lipińska, w kategorii Nauki przyrodnicze i energetyka - Magdalena Trusińska, w kategorii Nauki ekonomiczne - Jarosław Pawlik, w kategorii Sztuka - Olena MFoto: Radek Pietruszka / PAP
  • Laureat Studenckiego Nobla - za co dostał prestiżową nagrodę?
  • Jak skutecznie pomagać i uczyć jednocześnie? 
  • Studencki Nobel - jakie plany ma laureat nagrody?

Kim jest Jakub Wojtacha - laureat Studenckiego Nobla 2023 w kategorii Działalność społeczna

Jakub Wojtacha to społecznik i laureat Studenckiego Nobla w kategorii Działalność społecznaOsiągnięcia i działalność Jakuba Wojtachy stanowią inspirację i dowód na to, że nawet w bardzo młodym wieku można mieć spory wpływ na świat. Jakub działa jako wolontariusz i angażuje się m.in. w organizację zbiórek dla Ukrainy czy Syrii.

"Chcę nieść pomoc, ale także edukować"

Na co dzień gość Czwórki ma kontakt z osobami, które potrzebują pomocy. - Aktualnie jestem studentem kierunku medycznego i psychologii. Poruszam się głównie w obszarze zdrowia społecznego. Wyznaję zasadę, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć i stawiam na profilaktykę - podkreślał gość Czwórki. - Wdrażam ją zarówno wśród swoich bliskich, ale także mojej lokalnej społeczności. Staram się pobudzać nieco świadomość ludzi w tym zakresie, edukować, prowadzę różne akcje, albo angażuję się w wolontariat. 

Przewodnicząca Zarządu Krajowego NSZ Karolina Grzesiak oraz laureat nagrody w kategorii Działalność społeczna Jakub Wojtacha podczas gali finałowej Studenckiego Nobla 2023 w Przestrzeni Bruna w Warszawie. Foto: Radek Pietruszka / PAP Przewodnicząca Zarządu Krajowego NSZ Karolina Grzesiak oraz laureat nagrody w kategorii Działalność społeczna Jakub Wojtacha podczas gali finałowej Studenckiego Nobla 2023 w Przestrzeni Bruna w Warszawie. Foto: Radek Pietruszka / PAP

Akcje charytatywne i pomoc potrzebującym

Jakub Wojtacha został laureatem Studenckiego Nobla - to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach. Czwórka jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia. W sumie gość Czwórki zaangażował się w kilkadziesiąt akcji. Zarówno jako organizator, jak i uczestnik. - jednym z nich jest ogólnopolska akcja, którą organizuję wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny "Finał Zdrowia Pod Kontrolą". Uczymy o profilaktyce nowotworów, ale także o tym, jak zadbać o swój dobrostan i zdrowie psychiczne. Dokonujemy podstawowych badań krwi, ciśnienia - wyliczał. - W każdym z miast, w których się pojawiamy, przewijają się setki pacjentów, to niesamowity odzew i to jest bardzo budujące - podkreślał. 

Posłuchaj
04:44 _PR4_AAC 2023_07_03-14-27-13.mp3 Jakub Wojtacha o swoim życiu i pasji do pomagania (Czwórka do piątej)

ZOBACZ WIĘCEJ Studenckie Noble pod patronatem Czwórki <<<

***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

Prowadzi: Weronika Puszkar

Data emisji: 03.07.2023

Godzina emisji: 11.28

kd

Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń