Alicja Szemplińska: nie wracam do miejsc, w których nie chciałam być

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2024 12:00
Jestem dumna i wdzięczna za to, że mogłam wydać debiutancką płytę w takim kształcie, w jakim sobie wymarzyłam. Cieszę się, że są ludzie, którzy chcą jej słuchać. Wiem też, że to dopiero początek, ale jestem gotowa do dalszej drogi – mówi Alicja Szemplińska o płycie "Nie wracam".
Alicja Szemplińska i Ula Kaczyńska w audycji Budzikom śmierć w Czwórce.
Alicja Szemplińska i Ula Kaczyńska w audycji "Budzikom śmierć!" w Czwórce.Foto: Piotr Podlewski / Polskie Radio
  • "Nie wracam" to pierwsza płyta Alicji Szemplińskiej.
  • Artystka znana z potężnego głosu i emocjonalnej interpretacji zyskała szerokie uznanie po wygranej w dziesiątej edycji "The Voice of Poland" w 2019 roku. 
  • W niedzielę (16.08) o godz. 20.00 Alicja Szemplińska i Hodak poprowadzą audycję "Czwórka FEAT…"

"Jestem i nie chcę wracać"

Prace nad debiutancką płytą Alicja Szemplińska rozpoczęła jeszcze w 2019 roku. Dziś, kiedy płyta "Nie wracam" już się ukazała, przyznaje, że potrzebowała czasu, aby nabrać odwagi do pokazania siebie taką, jaką jest naprawdę. Na jej debiutanckim albumie znajdziemy niezwykle osobiste teksty, poruszające tematy ważne dla Alicji oraz jej bliskich.

- Tytuł albumu jest przekorny i przewrotny. Bo to moja pierwsza płyta, wizytówka, którą przedstawiam się publiczności. Ale dla mnie "Nie wracam" to opowieść o zamknięciu pewnego etapu. Nie chce wracać do braku pewności siebie, do momentów, w których nie byłam zadowolona z tego, co robię, i do miejsc, w których nie czułam się komfortowo - wyjaśnia artystka.   

"Chcę promować soul w Polsce"

Do pracy nad płytą Alicja Szemplińska zaprosiła m.in. znaną z nowoczesnych i zmysłowych brzmień Chloe Martini oraz Duita, specjalizującego się w elektronicznych aranżacjach, którzy wnieśli do albumu świeżość i innowacyjność. W studiu towarzyszyli jej także Marek Piotrowski i Bartek Królik - współzałożyciele zespołu Sistars.

- Muzycznie wszystkie utwory osadzone są w gatunkach takich jak r'n'b, blues i soul, które są zdecydowanie najbliższe mojemu sercu. Mam również ogromną nadzieję, że ta płyta pomoże chociaż trochę w promowaniu muzyki r'n'b i soul w Polsce - dodaje wokalistka.

Posłuchaj
19:32 CZWÓRKA Budzikom smierc - szemplinska 08.07.2024.mp3 Alicja Szemplińska o debiutanckiej płycie "Nie wracam" (Budzikom śmierć!/Czwórka)

Sprawdź też:

Alicja Szemplińska z audycją w Czwórce

W singlowym numerze "W co ty dziś grasz" z Alicją Szemplińską gościnnie wystąpił Hodak. W tym duecie artyści pojawią się w Czwórce już w niedzielę (16.08) o godz. 20 i poprowadzą audycję "Czwórka FEAT…".

- Opowiemy o naszych muzycznych zajawkach: solu, r&b i hip-hopie, ale też o tym, jak wygląda nasza współpraca, bo pojawiamy się na swoich płytach, występujemy razem w teledyskach i spędzamy razem czas także poza studiem nagrań - zapowiada Alicja Szemplińska.   

Alicja - w co ty dziś grasz? (feat. Hodak) / ALICJA

*** 

Tytuł audycji: Budzikom śmierć!

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Alicja Szemplińska

Data emisji: 08.07.2024

Godzina emisji: 8:20

kul/wmkor

Czytaj także

Kasia Konstance: mówią, że gram nu-jazz, a ja po prostu robię swoje

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 15:40
- Wydawało mi się, że na polskiej scenie muzycznej nie będzie miejsca dla moich piosenek. To spowodowało, że zaczęłam myśleć o Londynie. Przyjechałam do tego miasta, żeby posłuchać moich idoli na żywo, żeby dowiedzieć się czegoś więcej. EP-ka "Cosmic Dust" to - w pewnym sensie - egzamin z tego, czego się nauczyłam - opowiada Kasia Konstance.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ania Szlagowska: tato chciał, żebym była jak Kuba Więcek

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2024 10:40
Była fanką zespołu Blog 27, zawodowo grała w piłkę ręczną, zajmowała się fotografią, dziś jest absolwentką Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie i szykuje się do wydania debiutanckiej płyty. - Jestem ciekawa świata, więc próbowałam wielu rzeczy, ale muzyka zawsze wygrywała - mówi wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka Ania Szlagowska. 
rozwiń zwiń