Polskie Radio
Section05
Kuba więcek

Kuba Więcek o hoshii: to spełnienie moich marzeń [WIDEO]

Kuba Więcek po przerwie wraca do jazzu, niedawno światło dzienne ujrzał jego nowy projekt hoshii. - Czuję, że mam teraz okres największej kreatywności swojego życia - mówi artysta w Czwórce. - Rozwijam się na tak wielu płaszczyznach, o których wcześniej bym nie pomyślał. Jest dużo rzeczy, za które walczę i na których mi zależy.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA muzyka elektroniczna Jazz hoshii Kuba więcek saksofon Michał Daniluk

Hoshii - nowy projekt Kuby Więcka. "Lubię wchodzić w rejony, w których jeszcze nie byłem"

Kuba Więcek to jedna z najważniejszych postaci na młodej scenie jazzowej. Artysta, który nie boi się eksperymentów muzycznych. - Nie lubię zostawać przy czymś sprawdzonym. Lubię ryzyko. Lubię wchodzić w rejony, w których jeszcze nie byłem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia. Najnowszy projekt Więcka nosi nazwę Hoshii. 
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska Kuba więcek Jazz hip hop MUZYKA

Hoshii - nowy kwartet Kuby Więcka w cyklu "Jazz.PL" [ZOBACZ WIDEO]

Hoshii - co po japońsku oznacza "pragnąć" - to najnowszy projekt saksofonisty i producenta Kuby Więcka. Kwartet to miejsce, w którym materializują się nowe pomysły artysty, które zebrał przez ostatnie lata pracując z wieloma przedstawicielami sceny hip-hopowej oraz alternatywnej. Muzycy zagrali koncert w piątkowy wieczór w ramach cyklu "Jazz.PL". Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego wydarzenia!
Zobacz więcej na temat:  Kuba więcek Grzegorz Tarwid Max Mucha Miłosz Berdzik Jazz pr poleca

Kuba Więcek i kwartet "hoshii". "Etap muzyki klasycznej jest już za mną"

- Chodziłem do szkoły muzycznej, klasycznej, ale ten etap jest już dawno za mną. Wydaje mi się, że najbliżej jest mi do muzyki elektronicznej - mówi Kuba Więcek, jeden z najciekawszych jazzmanów, saksofonistów i kompozytorów młodego pokolenia. Artysta powrócił niedawno z zespołem "Hoshii"; jak zapowiada, płyta to nie koniec działań w ramach tego projektu.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Kuba więcek saksofon Jazz muzyka rozrywkowa

Hoshii - Kuba Więcek i jego nowy zespół z postacią z odległej galaktyki

- Czuję się bliżej jazzu niż kiedykolwiek, ponieważ jest w tej muzyce najwięcej improwizacji w porównaniu do jakiejkolwiek muzyki, którą dotychczas pisałem. Muzyka napisana na ten zespół jest dosyć prosta, ponieważ są to bity, które zrobiłem dla raperów i które potem przearanżowałem na kwartet jazzowy - tak Kuba Więcek mówił o swoim nowym zespole Hoshii.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Kuba więcek Grzegorz Tarwid hip-hop Dwójka Roch Siciński zespół