"Prosta sprawa" - o czym jest serial na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2024 16:10
Już można oglądać serial o sprawiedliwym mścicielu, który staje po stronie pokrzywdzonych i słabszych. "Prosta sprawa" to produkcja, która powstała na podstawie bestsellerowej powieści Wojciecha Chmielarza. O pracy nad serialem opowiada Mateusz Kmiecik, aktor wcielający się w postać Czachy.
Kadr z serialu Prosta sprawa
Kadr z serialu "Prosta sprawa"Foto: mat prasowe
  • "Prosta sprawa" to nowy serial sensacyjny, który trafił właśnie do sieci. 
  • Fabuła powstała na podstawie bestsellerowej powieści Wojciecha Chmielarza. 
  • "Prosta sprawa" jest wyrazistą i mocną historią o długu, sprawiedliwości oraz honorze.  

"Prosta sprawa” to sensacyjne, wysokoadrenalinowe kino akcji twórców słynnej "Furiozy". Pierwsze odcinki można już oglądać w sieci. 

"Prosta sprawa" - o czym opowiada serial?

To opowieść o długu, sprawiedliwości i honorze. O walce dobra ze złem. Historia bezimiennego bohatera, który wyrusza w podróż, żeby odnaleźć człowieka, który wiele lat temu całkowicie bezinteresownie pożyczył mu pieniądze. Kiedy okazuje się, że ów człowiek, wmieszany w rozgrywki z lokalną mafią, sam teraz potrzebuje pomocy, bezimienny podejmuje jedyną, moralnie słuszną decyzję. Stanie po jego stronie, wywołując tym samym ciąg dramatycznych zdarzeń. Od teraz będzie walczył o życie, i to nie tylko swoje, z gangsterami jeleniogórskiego półświatka. Z pozoru prosta sprawa szybko obróci się w brawurowe kino akcji z opowieścią o zasadach, które nigdy się nie dewaluują.

Kto się wciela w postać Czachy w serialu "Prosta sprawa"?

W serialu gra Mateusz Kmiecik, który wciela się w postać Czachy. Aktor przyznaje, że udział w produkcji był dla niego niezwykłym doświadczeniem. - Niesamowite jest wejść w realia organizacji przestępczej. I to jest bardzo barwne. Począwszy od tego, że golą ci głowę i ubierają w ciuchy bardzo charakterystyczne. Wsadzają cię też w furę bardzo charakterystyczną dla tego środowiska - opowiada aktor. - To jest świetna sprawa i sytuacja, w której możesz się stać tak naprawdę człowiekiem ze świata, który w realu jest tak bardzo odległy.


Piotr Adamczyk w roli mafioza

Na ekranie można podziwiać mistrzowski duet Mateusza Damięckiego w swojej życiowej formie i Piotra Adamczyka, po raz pierwszy w roli demonicznego, zdemoralizowanego mafioza.

- Piotra naprawdę można się przestraszyć. Nikt go nie identyfikuje z taką straszną postacią, ponieważ nikt mu tak naprawdę wcześniej nie dał takiego zadania - tłumaczy gość Czwórki. - Wydaje mi się, że jak ludzie teraz zobaczą Piotrka Adamczyka w roli Kazika, to nagle zdadzą sobie sprawę, jakim jest wszechstronnym aktorem. Dotychczas głównie był obsadzany w komediach romantycznych, gdzie doskonale się sprawdza. Cyprian Olencki, reżyser serialu, szukał człowieka, który będzie niejednoznaczny, i dał mu po prostu szansę, którą Piotr w sposób mistrzowski wykorzystał.


Posłuchaj
32:45 CZWORKA/Kino-leniuchowanie - Prosta sprawa Mateusz Kmiecik 30.05 2024 .mp3 O serialu "Prosta sprawa" opowiada Mateusz Kmiecik, odtwórca roli Czachy (Kino-leniuchowanie/Czwórka)

 


"Prosta sprawa" to sześcioodcinkowy serial w gwiazdorskiej obsadzie, obok Adamczyka i Damięckiego, wystąpili w nim także m.in. Iza Kuna, Daniel Olbrychski, Krzysztof Zalewski, Magdalena Wieczorek, Mateusz Więcławek, Maciej Musiał i Weronika Humaj. 


 

***

Tytuł audycji: Kino - leniuchowanie

Prowadzi: Jeremi Angowski

Gość: Mateusz Kmiecik (aktor)

Data emisji: 30.05.2024

Godzina emisji: 13.15

aw/mat. pras./wmkor


Czytaj także

Nowy "Detektyw" to nie wszystko. Na jakie seriale czekamy w 2024 roku?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2024 14:50
Fani seriali mogą zacierać ręce, szykuje się czas żniw. O ile w ubiegłym roku strajk w Hollywood wpłynął na opóźnienia premier wielu tytułów, o tyle w tym roku wszystko powinno pójść zgodnie z planem. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seriale do myślenia: "Reniferek", "Rozdzielenie" i "Mesjasz"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2024 12:00
- Lubię seriale, które dają do myślenia, a ostatnio sporo takich produkcji trafiło do sieci. Dla mnie największym zaskoczeniem jest "Reniferek". Być może dlatego, że ta historia zdarzyła się naprawdę - opowiada Kuba Mosior, pasjonat filmów i tiktoker. 
rozwiń zwiń