Katarzyna Stankiewicz przerywa muzyczną ciszę

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 14:30
Katarzyna Stankiewicz po ośmiu latach przerwy powraca z nowym albumem. Nie brakuje głosów, że wydawnictwo "Lucy and the Loop" będzie największą pozytywną niespodzianką tego roku na scenie muzycznej. - Jestem bardzo ciekawa, jak ten album zostanie przyjęty, bo z pewnością wiele osób zaskoczy - powiedziała w Czwórce artystka.
Audio
  • Praca nad nowym albumem Kasi Stankiewicz trwała kilka lat i kosztowała artystkę wiele nerwów (Czwórka/EX Magazine)
Kasia Stankiewicz na planie teledysku w Islandii
Kasia Stankiewicz na planie teledysku w IslandiiFoto: mat. promocyjne

Prace nad czwartym solowym materiałem w karierze wokalistki, którą większość słuchaczy kojarzy jeszcze z występów w grupie Varius Manx w drugiej połowie lat 90., rozpoczęły się kilka lat temu. Podczas poprzedniej wizyty w Czwórce, w 2012 roku Stankiewicz deklarowała, że płyta pojawi się lada moment. - Niestety straciłam dużo czasu i wyhamowałam po tym, jak mój pierwszy angielski producent wziął na warsztat przygotowane przez nas szkice piosenek. Zrobił z nich coś, co nie bardzo potrafiłam skomentować… czy się śmiać, czy płakać - wyjaśniła.

Stankiewicz musiała na pewien czas się wycofać i nabrać dystansu po tym przykrym doświadczeniu. Nie pomyślała jednak o tym, żeby rzucić muzykę i zająć się czymś innym. - Wyjechałam do rodziny, która mieszka w malutkiej wsi na Dolnym Śląsku. To kameralne miejsce, gdzie płynie rzeka, jest las, śpiewają ptaki. Tego właśnie potrzebowałam wtedy - zdradziła.

Album "Lucy and the Loop" to przemyślana od początku do końca, zazębiająca się kompozycja, której bohaterką jest właśnie Lucy. Czy w jej losach, o których usłyszymy na płycie, będą zatem fragmenty biografii Katarzyny Stankiewicz? Artystka nie zaprzeczyła. - Tak i to całkiem sporo. W pewnym momencie poczułam, że w moim życiu nagromadziło się tyle wydarzeń, emocji, inspiracji z muzyki czy z filmu, że jestem jak taki balon, który musi to wypuścić. Dałam temu upust muzyką. To ten przywilej, który ma artysta i z którego skrzętnie skorzystałam.

Więcej o nowej muzycznej propozycji Katarzyny Stankiewicz, jej zawodowych planach - w nagraniu audycji "EX Magazine".

ac/mm

Czytaj także

Pokahontaz powrócili z nowym albumem. Jest pozytywniej!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 20:00
Fokus i Rahim już dawno zamknęli za sobą etap kariery, którą była działalność w Paktofonice. Odważnie idą przed siebie, robią kolejne rzeczy jako Pokahontaz i właśnie nagrali trzecią płytę "Reversal".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ania Rusowicz: nigdy nie izoluję się od fanów

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 09:23
Córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy, jedno z największych odkryć muzycznych ostatnich lat na polskiej scenie - Ania Rusowicz była gościem Czwórki w niedzielny wieczór. - To jeden z pierwszych spokojnych weekendów od jakiegoś czasu, bo lato było w naszym przypadku niezwykle intensywne - zdradziła artystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ras Luta świadomie zrezygnował z masowości

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 12:00
"Rzeka życia" to wyjątkowe wydawnictwo w dyskografii Ras Luty, jednego z najbardziej znanych polskich wokalistów reggae. - Wydawnictwa akustyczne, mocno intymne to rzeczywiście rzadkość w tym gatunku. Cieszę się, że mogłem się zmierzyć z tym wyzwaniem - powiedział w Czwórce artysta.
rozwiń zwiń