"Chciałam być aktorką teatralną, nie stawiałam na film"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2012 11:00
W trakcie studiów Daria Widawska grała głównie role "szlachetnych prostytutek", jest tajemnicza, ma dystans do "warszaffki" i unika lansu. – Lubię komplementy, ale wciąż staram się pracować nad sobą – przyznała w Czwórce aktorka.
Audio

Stworzyła świetne, wyraziste postaci w popularnych serialach telewizyjnych. Nie mieszka w Warszawie więc pewnie dlatego ma dystans do siebie, showbiznesu i do… komplementów, także tych w internecie. – Podchodzę do tego z dużym dystansem i staram się cały czas pracować nad sobą. Poza tym znalazłoby się pewnie mnóstwo ludzi, którzy powiedzieliby na mój temat coś dokładnie przeciwnego – mówi w Czwórce Widawska. – Mimo to jestem aktorką i kobietą, więc komplementy jednak sprawiają mi radość.

Szkołę skończyła w 2000 roku i – jak opowiada – była wówczas przekonana, że pozostanie aktorką teatralną, a telewizja, bądź film pozostaną na zawodowym marginesie. Dziś Widawska sama przyznaje, że była wówczas bardzo naiwna, ale i czasy były inne. – Media brukowe nie były wówczas tak bardzo rozpowszechnione, to dopiero zaczynało kiełkować – opowiada aktorka. – Kompletnie nie wiedziałam, że taki świat mnie czeka i nie byłam na to przygotowana.

fot.Wojciech
fot.Wojciech Kusiński

Zresztą, gdy jako 19-latka z Trójmiasta po raz pierwszy zawitała na dłużej do Warszawy, pomyślała: "jestem tu sama, ale musze sobie poradzić". Bywało różnie. – I ciężko i fajnie, strasznie i smutno, ale i radośnie – wspomina aktorka. – Nie myślałam o wielkich możliwościach w przyszłości. Moim celem była wówczas szkoła teatralna.

Widawska opowiada, że noworocznych celów też sobie nie stawia. – Już od bardzo dawna tak jest. Wiem, że pewnie i tak nic z tego, co sobie postanowię, nie spełnię. A potem przychodzi kryzys, że mam bardzo słabą silną wolę – śmieje się aktorka.

Więcej o życiu Darii Widawskiej, jej marzeniach, planach i aktualnych projektach, a także o tym, co zrobiłaby z... milionem złotych, dowiesz się, słuchając całej rozmowy z Darią Widawską.

(kd)

Czytaj także

Piotr Machalica: Chłonę poezję Osieckiej, Przybory i Kofty

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 07:50
Mówi, że jest idealistą z wyboru. W Czwórce opowiada o swojej miłości do poezji i ulubionych sztukach teatralnych. Na spotkanie z aktorem zaprasza Magdalena Kasperowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Stelmaszyk: Nie chcę oszukiwać widza

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 10:50
Popularny aktor opowiadał w Czwórce m.in., dlaczego nie lubi samouwielbienia u reżyserów oraz jaką misję stara się swoją różnorodną grą aktorską spełnić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oszibarack: mimo kłopotów idziemy do przodu

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2012 12:00
Wrocławska grupa znalazła się na zakręcie, wydanie nowej płyty zbiegło się z odejściem z zespołu dotychczasowej wokalistki Patrycji.
rozwiń zwiń